REKLAMAMLEKOVITA - Baner Główny - WIELKANOC (kwiecień 2019)
Sklepy Arhelan cieszą się na Podlasiu znakomitą opinią klientów

Sklepy Arhelan cieszą się na Podlasiu znakomitą opinią klientów

Posiadająca niemal 60 sklepów i zatrudniająca ponad 1000 osób sieć Arhelan z Bielska Podlaskiego notuje systematyczny wzrost obrotów. W pierwszej połowie br. wyniosły one prawie 157 mln zł.
REKLAMAKongres Rynku FMCG - Belka w artykułach (kwiecień 2019)

Helena Burzyńska, współwłaścicielka Arhelana, stara się nie ulegać trendom dyktowanym przez dyskonty i supermarkety. Stawia na dobrą jakość i szeroki wybór produktów. – Zawsze dbaliśmy o to, żeby nasza oferta cenowa i produktowa była atrakcyjna i różnorodna, a promowane produkty dostępne w sklepach przez cały czas trwania promocji. To ważny element uczciwości wobec klienta, który procentuje właśnie dziś, w trudnym dla handlu czasie – mówi Helena Burzyńska. Przekonuje, że dyskonterzy, chociaż konkurencja z nimi jest trudna, są do ogrania. Arhelan ceny ma zbliżone do dyskontowych, asortyment kilkunastokrotnie szerszy, jednak budżet marketingowy zdecydowanie niższy. Nie przeszkadza to jednak w skutecznym konkurowaniu z Biedronkami czy Lidlami. – Skupiamy się na niepowielaniu ich błędów i udoskonalaniu swojego konceptu – tłumaczy Burzyńska.

Arhelan uważany jest za jedną z najlepiej zorganizowanych i najsilniejszych prywatnych sieci detalicznych w Polsce. Współpracą z nim zainteresowanie wykazują więc firmy, które stawiają sobie za cel integrację rynku. Helena Burzyńska nie ma wątpliwości, że handel hurtowy i detaliczny musi się konsolidować, bo to jedyna droga, o planach w tym zakresie nie chce jednak mówić. Tymczasem na rynku aż huczy od plotek. Arhelan prowadził ponoć mocno zaawansowane rozmowy z Grupą Merco, która niedawno została poszerzona o SPS Handel. Trwają też podobno negocjacje w sprawie uczestnictwa w projekcie marki własnej Lubię!, w ramach którego współpracują już Bać­‑Pol, Piotr i Paweł, Topaz oraz Polomarket.

(WN)

Wiadomości Handlowe, Nr 10 (139), Październik 2014

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony