11.01.2021/14:21

100 ciągników blokuje magazyny niemieckiej sieci handlowej

Ponad 100 ciągników rolniczych zablokowało magazyn centralny jednej z sieci handlowych w Niemczech. Jest to protest rolników przeciwko decyzji supermarketu o wycofaniu ze sprzedaży produktów mlecznych z lokalnej mleczarni. Czy to początek masowych protestów rolników w Niemczech?

W niedzielę 10 stycznia 2021 roku wieczorem w Gronau w (Niemcy) rolnicy zablokowali ciągnikami rolniczymi centralny magazyn sieci handlowej „K + K Klaas & Kock” (K + K), do której należy ponad 200 sklepów w Nadrenii Północnej-Westfalii i Dolnej Saksonii. Magazyn zablokowało ponad 100 traktorów. Taki protest rolników wywołała decyzja władz sieci supermarketów o wycofaniu z obrotu nabiału z mleczarni Neuenkirchen. 

Według Martina Kortbusa, lidera protestujących rolników, jest to presja sieci handlowej na przetwórcę, aby ten sprzedawała produkty mleczne do sieci po niższej cenie.

Rolf Klaas, szef sieci K+K przyznał, że nie mogą dojść do porozumienia z mleczarnią w kwestii cen za produkty, ale zapewnił, że wciąż trwają negocjacje i jest pewien, że uda się znaleźć rozwiązanie satysfakcjonujące dla obu stron.

Czytaj więcej w serwisie Tygodnik Poradnik Rolniczy

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także