07.12.2016/13:52

150 tys. Polek odeszło z pracy przez 500+. Odczuła to branża handlowa

Liczba biernych zawodowo kobiet w okresie od marca do września br. wzrosła aż o 150 tys. - wynika z Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) autorstwa GUS, o którym przeczytać można w dzisiejszym "Dzienniku". Eksperci cytowani przez gazetę nie mają wątpliwości co do tego, że jedną z przyczyn tego zjawiska jest rządowy program Rodzina 500+.

Limit 8 bezpłatnych artykułów w miesiącu został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

3 komentarze

 • Emi 08.12.2016

  A można było zatytułować 150 tys. matek wreszcie może wychowywać dzieci i być z nimi w domu.

 • Emi 08.12.2016

  przerażający jest wydźwięk tego artykułu! Oto jak można manipulować ludźmi w mediach.... dobry program i słuszny jest pokazywany jako coś złego. A czy ktoś może zastanowił się dlaczego kobiety wreszcie mają odwagę i możliwość zrezygnować z tych prac? To nie są przecież bezdzietne kobiety. Porzucały dotychczas swoje dzieci na cały dzień, zostawiając je w świetlicach, przedszkolach od 6.00 do 18.00, albo finansując całą pensją nianię, aby za marne grosze pracować i jakoś koniec z końcem związać. Jeśli kobieta mająca trójkę dzieci zarabiała 2500 brutto ( 1800 netto) a teraz otrzymała 1000 zł z programu 500+, to może wreszcie zacznie wychowywać swoje dzieci sama, bo ma za co kupić chleb. Autor artykułu jednak tego nie widzi, że to dobry kierunek, może wreszcie i kasjerki będą mogły zarabiać godnie, a matki zaczną wychowywać własne dzieci, a nie hodować je w żłobkach, przedszkolach i świetlicach od 1 roku życia! Czy coś piękniejszego niż mama w domu może dziecku się przytrafić?

 • kort 08.12.2016

  Auchan rzadnej podwyzki nie dal tylko zrownal place bo od 10lat rzadnych podwyzek.Osoba z 20letnim stazem zarabia tyle co od nowego roku bedzie wynosic minimalna.A kasjerzy maja max 3/4 etatu dlatego lepiej isc na +500.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.