11.05.2017/11:16

500 pracowników Praktikera bez wypłaty

Sieć sklepów dla majsterkowiczów, stojąca na krawędzi upadłości, nie wypłaciła 500 pracownikom wynagrodzeń za kwiecień – podaje „Puls Biznesu”.

Związkowcy Praktikera zaapelowali o pomoc do resortu pracy i polityki społecznej, w sprawę włączyła się także Państwowa Inspekcja Pracy. Praktiker, który od ubiegłego roku był w stanie postępowania sanacyjnego, umorzonego w kwietniu, jest w bardzo trudnej sytuacji – najemcy wypowiedzieli mu umowy, a licząca jeszcze niedawno ponad 20 marketów sieć gwałtownie się kurczy. Na pytanie redakcji Bankier.pl biuro prasowe Praktikera odpowiedziało: „Pomimo trudnej sytuacji i zablokowania sprzedaży w aż dziewięciu lokalizacjach spółka dotychczas regulowała zobowiązania względem pracowników. W zaistniałych obecnie okolicznościach część pracowników nie mogła otrzymać wynagrodzenia za kwiecień”.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.