28.11.2020/10:52

6 grudnia będzie niedzielą handlową! Sejm przegłosował nowelizację ustawy, teraz pora na Senat

W piątek wieczorem Sejm uchwalił nowelizację ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Wprowadza ona m.in. nową niedzielę handlową w dniu 6 grudnia.

W uzasadnieniu, które opublikowano w Rządowym Centrum Legislacji, podkreślono, że nowy dzień handlowy ma na celu rozłożyć liczbę klientów na większą liczbę dni i tym samym zmniejszyć tłumy w sklepach i galeriach handlowych.

„Okres przedświąteczny, zwłaszcza przed Świętami Bożego Narodzenia, jest okresem, w którym liczba klientów dokonujących zakupów jest znaczna. Aby rozłożyć ten proces w czasie, a tym samym zmniejszyć liczbę klientów robiących zakupy w tym samym czasie, zasadne jest wprowadzenie dodatkowej niedzieli handlowej w dniu 6 grudnia 2020 roku. Z jednej strony umożliwi to zachowanie ograniczeń sanitarnych w związku z trwającą epidemią, a z drugiej strony będzie miało pozytywny wpływ na przedsiębiorców, przyczyniając się do poprawy ich sytuacji finansowej" – argumentują ustawodawcy.

Kolejnym krokiem będzie zaopiniowanie zmian w ustawie przez Senat.
 

Dodaj komentarz

5 komentarzy

 • Dan 02.12.2020

  prawidłowo

 • popieram pana majora 29.11.2020

  tu napisano gorzką prawde której zakupowicze niedzielni nie potrafią ogarnąć

 • Do Pana Majora.. 28.11.2020

  Jacy klienci czytaja portal branzowy Panie Majorze...? Komu chcesz Pan opowiadac te glupoty ?

 • Major 28.11.2020

  Do klientów. Chciałem przypomnieć, że markety zatrudniają minimalną ilość osób ledwo wystarczającą do obsługi 6 dni w tygodniu, także proszę w niedziele nie marudzić, że jest 1-2 osoby do obsługi bo tylko nas jeszcze dodatkowo zdenerwujecie a to przełoży się na jeszcze dłuższy czas oczekiwania.
  Za pracę w niedzielę należy się dzień wolny na tygodniu także na tygodniu też będzie mniejsza obsługa. Przed wyjściem do sklepu szybka meliska i udanych zakupów.

 • inga 28.11.2020

  skandal i szkoda słów

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także