25.03.2013/10:33

600 mln zł na rozwój Małpki Express

Do końca grudnia br. liczba sklepów Małpka Express wzrośnie do 200. W ciągu najbliższej dekady firma Małpka przeznaczy na rozwój sieci blisko 600 mln zł.

Placówki Małpka Express to typowe sklepy convenience, pierwsza ruszyła w marcu 2012 roku w Szczecinie-Warzymicach. Dziś pod szyldem działają 64 lokale. W 2014 roku firma planuje uruchomienie kolejnych 200, a od 2015 zapowiada po 300 otwarć rocznie. Firma chce znaleźć się w ścisłej czołówce rynku convenience, rozważa m.in. możliwości rozszerzania zasięgu sieci drogą przejęć. Sklepy Małpka Express prowadzone są na zasadach systemu partnerskiego. W odróżnieniu od franczyzy, taka forma współpracy nie wymaga od partnera wniesienia opłaty wstępnej. Partner prowadzący sklep musi kupić jedynie kasę fiskalną oraz pokryć koszty związane z otrzymaniem pozwolenia na sprzedaż alkoholu. Obecnie najwięcej placówek działa w Poznaniu – 13.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.