16.10.2017/09:29

ABM z nową siedzibą. Teraz czas na rozwój nie tylko w Polsce

29 września oficjalnie wystartowała nowa siedziba ABM. Jak zapewnia w rozmowie z wiadomoscihandlowe.pl prezes krakowskiej firmy, Mirosława Morawska, ABM myśli obecnie nad ekspansją zarówno poza granicami Polski, jak i w internecie.

Nową siedzibę firmy ABM uruchomiono przy ul. Dobry Początek. To, jak tłumaczyła podczas oficjalnej gali Mirosława Morawska, nazwa nadana przez jednego z pracowników firmy. Inauguracja nowego lokalu firmy była powiązana z 25-leciem funkcjonowania na rynku.

Otwarcie nowej siedziby to nie koniec ambicji ABM. – Aktualnie poszukujemy miejsca dla naszego zakładu produkcyjnego oraz kolejnego  magazynu. W obecnym już się nie mieścimy, a nasze potrzeby rosną dzięki kolejnym zamówieniom – tłumaczy Mirosława Morawska.

Przeprowadzka do nowej siedziby rozpoczęła się w lipcu br. Firma przeniosła się na 4,4 tys. mkw. powierzchni położonej na trzech kondygnacjach. Oprócz biur, w budynku powstał market z wyposażeniem do sklepów, magazyn, pracownia architektoniczna, pomieszczenia biurowe, a także specjalna sala przeznaczona do ćwiczeń dla pracowników.

Wyjątkowym miejscem w nowej siedzibie ABM ma być showroom produktów firmy. Jak zapewnia Mirosława Morawska, wystartuje on już w grudniu. – Mamy już wstępny projekt aranżacji, obecnie przygotowujemy meble, które w nim umieścimy – komentuje.

Dodatkowa powierzchnia przyda się przy dalszej ekspansji ABM. Jak zdradza w rozmowie z wiadomoscihandlowe.pl, celem firmy jest mocniejsze wejście na rynki zagraniczne, a także rozwój własnego sklepu internetowego. – Chcemy również zwiększać wachlarz ofert dla sieci handlowych – podsumowuje Morawska.

- Tworząc nową siedzibę chcieliśmy zwiększyć nasze poczucie bezpieczeństwa. Nie jesteśmy już uzależnieni od woli wynajmującego i mamy swoje własne miejsce na rozwój – tłumaczy Mirosława Morawska.

Ponadto spółka chciała w ten sposób poprawić komfort pracy swoich pracowników. – Mamy pracowników, którzy są z nami od ponad 20 lat. O ile kiedyś nie mieli problemów z bieganiem po zimnych magazynach, dziś musimy im zapewnić odpowiednie warunki do pracy. Jest to możliwe we własnym budynku – dodaje Morawska.

Trzecim powodem, dla którego ABM podjęło decyzję o uruchomieniu nowej siedziby, jest lokalizacja. – Potrzebowaliśmy miejsca, do którego nasi kontrahenci mogą łatwo dojechać. Dziś możemy korzystać z bliskości zarówno trasy S7, jak i autostrady A4 – komentuje prezes ABM.

ABM zapewnia kompleksowe umeblowanie sklepu w zakresie projektowania, produkcji, montażu i serwisu mebli. Firma oferuje również wyposażenie do sklepów wielu branż.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • BG 85 15.09.2019

    Nie zgodzę się z Panem Moim zdaniem to jest bardzo dobry kierunek Obserwujemy teraz bardzo mocno chęć outsorcingu komponentów do firm zewnętrznych Co ogranicza koszty zrzuca odpowiedzialność jak przyjdzie towar wadliwy na kooperanta i przyspiesza produkcje . W wielu dużych firmach bardzo dobrze rozwijających się przychodzą komponenty a na zakładzie odbywa się tylko montaż pakowanie segregacja zwłaszcza w przemyśle meblarskim . Znam wiele firm gdzie zamawiają w dużych ilościach W jednej firmie Stelaże metalowe w drugiej drewno lub szkło szybki montaż pakowanie na miejscu i wysyłka do klienta przy dużych zamówieniach cyklicznych ważny jest termin realizacji i zapewnienie ciągłości produkcji . Podejrzewam ze Pan który to pisze nie do końca zna się na tematach tego typu . Ale każdy może mieć swoje zdanie. Uważam ze Pani Prezes jest bardzo mądrą kobietą która potrafi liczyć. Inaczej nie budowaliby kolejnej fabryki . showroomy i cała otoczka marketingowa to strzał w 10

  • pinokio 14.11.2017

    Budowanie magazynow w firmie o profilu projektowo wykonawczym to jakis nonsem ...pani prezes powinna zmienic doradzcow ....najwazniejsza jest szybka wlasna produkcja ....i tam sie inwestuje pieniadze ...a nie w magazynyv...prosze zobaczyc firmy wloskie i niemieckie z branzy mebli sklepowej ....jesli firma ma wiecej biur i magazynow i ekspozycji ...a malo powierzchni produkcyjnych ....to nie wroze nic dobrego ...bankructwo nieuniknione .....ach te kobiety

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.