02.03.2018/11:28

Adam Abramowicz: Ostrzegam przedsiębiorców, by nie próbowali obchodzić zakazu handlu w niedziele

Intencją ustawodawcy było, żeby pracownicy nie byli zmuszani do pracy w niedzielę. Zgodna z tą intencją wykładnia prawna prowadzi do wniosku, że za ladą może stanąć w niedzielę tylko właściciel i jego najbliższa rodzina. Próba obejścia prawa jest zła i będzie surowo karana – ostrzega Adam Abramowicz w rozmowie z „Rzeczpospolitą”.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

3 komentarze

 • gija888 05.03.2018

  Miała być ochrona polskiego rynku małych sklepów rodzinnych a wyszło tak, że praca w Biedronce zaczyna się tuż po północy w niedzielę. Panie Pawle trzeba działać, tam też pracują matki i żony. Normalni handlowcy zrozumieli a dyskontery kombinują jak tu jeszcze więcej zarobić na polskim prawie z lukami. Jak te kobiety mają spędzać niedzielę w klimacie rodzinnym i odpoczywać skoro trzeba wstać w niedzielę do pracy o 23-ciej? Ludzie przecież to jest chore co wyprawiają te dyskonty.

 • Krakowiak 04.03.2018

  Na zachodzie akceptują wolne niedziele ale w Polsce chcą mieć niewolników. Dlaczego w Niemczech, Francji, Hiszpanii itd. nie próbują obejść prawa? Tylko w Polsce. Po Polacy tak nauczyli kolonialistów. Do boju solidarność !!!!!!

 • Ktoś 02.03.2018

  I bardzo dobrze. Kaufland, Lidl, Media Markt, Rossman jakoś u siebie w kraju mają sklepy zamknięte w niedzielę i nie walczą z tym tylko akceptują.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.