06.06.2018/21:23

Adam Manikowski, członek zarządu i dyrektor operacyjny Żabka Polska [SYLWETKA MENADŻERA]

W połowie czerwca br. Adam Manikowski obejmie funkcje członka zarządu oraz dyrektora ds. operacyjnych (Chief Operations Officer) w firmie Żabka Polska. Manikowski będzie będzie zarządzał zespołami: sprzedaży, logistyki, ekspansji oraz technicznym. Jak wyglądała droga zawodowa tego uznanego w branży handlowej menadżera?

Adam Manikowski ma szerokie doświadczenie w handlu detalicznym, szczególnie w segmentach dyskontowym i wieloformatowym. W marcu 2017 dołączył do zespołu największego koncernu handlowego na świecie, czyli sieci Walmart. W kanadyjskim oddziale giganta pracował przez ostatnie dwa lata pełniąc funkcję wiceprezesa ds. marketingu.

Zanim dołączył do Walmart, zajmował kluczowe stanowiska w działach Marketingu i Operacji Tesco w Europie i Chinach. Z brytyjskim detalistą był związany wiele lat, gdzie najpierw jako Chief Operations Officer wspierał rozwój sieci w Chinach, a następnie objął stanowisko prezesa i dyrektora zarządzającego Tesco Polska, gdzie był odpowiedzialny za podstawową działalność w formatach multi‑store i e‑commerce. Początki kariery Adama Manikowskiego związane są ze strukturami operacyjnymi jednego z największych operatorów detalicznych w Europie Środkowej, czyli należącej do Grupy Jeronimo Martins sieci sklepów Biedronka, gdzie finalnie zajmował stanowisko Chief Marketing Officer.

Hołdując zasadzie uczenia się przez całe życie, uzyskał tytuł Doctor of Business Administration in Retail Studies w Cranfield School of Management w Wielkiej Brytanii. Jest również absolwentem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie zdobył tytuł magistra marketingu i zarządzania, oraz SGH w Warszawie, gdzie zdobył tytuł magistra finansów. Ponadto Adam ukończył studia MBA w ramach programu University of Illinois w Urbanie i Champaign.

Adam Manikowski biegle włada trzema językami: polskim, francuskim i angielskim oraz jest doskonałym zawodnikiem Aikido, posiadaczem 5-go dana (czarny pas). Ma trójkę dzieci w wieku 10, 7 i 2 lat.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.