27.03.2017/14:41

Adam Manikowski przechodzi z Tesco Polska do Walmart Kanada

Adam Manikowski, były dyrektor generalny Tesco Polska objął funkcję wiceprezesa wykonawczego ds. marketingu w sieci Walmart Kanada.

Od kwietnia 2015 r. Adam Manikowski pełnił funkcję dyrektora zarządzającego Tesco Polska oraz członka zarządu Tesco CE zarządzał, a od lipca 2014 r. był wiceprezesem ds. operacyjnych polskiego oddziału brytyjskiej sieci. Manikowski pracę w Tesco rozpoczął w styczniu 2013 r. jako dyrektor operacyjny w Chinach.

Przed dołączeniem do Tesco pracował jako dyrektor marketingu w Jeronimo Martins Polska, gdzie odpowiadał m.in. za proces rebrandingu sieci Biedronka. Manikowski jest absolwentem studiów MBA Uniwersytetu Illinois w Urbana-Champaign oraz uczestnikiem studiów DBA (Doctor of Business Administration) w Cranfield School of Management.

Walmart Kanada zarządza siecią 410 sklepów, które obsługują ponad 1,2 mln klientów każdego dnia. 

Dodaj komentarz

4 komentarze

 • Rydzyk 29.03.2017

  Polska to Najgłupszy karaj jaki istnieje. Wszystko sprzedane nie mamy już nic naszego w 100% teraz dobiją Handlem z Walmart ??? Czyli ja stąd spierdalam Polska to dziki kraj.

 • Inga 29.03.2017

  Walmart to korporacja , która traktuje ludzi , którzy tam pracuje jak niewolników. Zachęcanie ludzi do pracy ( codzienne meetingi), klaskanie, wykrzykiwanie haseł, kafeteria oblepiona"złotymi myślami' ,a jakiś czas temu jakiś mędrzec zachęcał hasłem " praca czyni wolnym"..ot amerykańskie myślenie i edukacja ...

 • Beengood_bee 28.03.2017

  ~Paolo: 100% w punkt.

 • Paolo 27.03.2017

  A za dwa lata powróci aby zarządzać ASDA (czyli Walmart) w PL/SK/CR zbudowaną na podwalinach Tesco CE. Czekamy :)

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.