14.02.2020/18:51

Administracja USA próbowała powstrzymać wprowadzenie opłaty od słodkich napojów w Polsce

Jak ujawniła "Gazeta Wyborcza", sekretarz handlu USA Wilbur Ross podczas czwartkowego spotkania z minister rozwoju Jadwigą Emilewicz próbował powstrzymać wprowadzenie w Polsce opłaty od słodkich napojów. Bronił w ten sposób interesów takich amerykańskich koncernów jak Coca-Cola i PepsiCo.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

5 komentarzy

 • czytający etykiety konsument 15.02.2020

  Czekolady z olejem palmowym i syropem glukozowo-fruktozowym, śmietana z syropem glukozowo-fruktozowym, żelki z syropem glukozowo-fruktozowym, ostatnio znalazłem ten syrop dolany do soku owocowego. Coraz trudniej znaleźć produkty bez zawartości tych składników!

 • Eleneor 14.02.2020

  Suwerenna polityka:
  1.Zakup F35 za 18 miliardów bez przetargu, offsetu i w ukryciu. Albo to korupcja, albo głupota albo jedno i drugie razem wzięte.
  2.Konferencja bliskowschodnia na zlecenie USA na której jeździli po nas jak po łysej kobyle Amerykańcy, Żydzi i Persowie. Szczyt głupoty rządzących
  Taką mamy suwerenność

 • Anżej 14.02.2020

  Nutella nie jest tak popularna jak "małpka". Zreszta wszyscy wiedzą,że nie o żadne zdrowie chodzi ale o parę miliardów dodatkowej kasy, żeby zamknąć budżet i dzięki temu nie być na minusie.

 • Bakbar Nutella porcja zdrowia co dnia 14.02.2020

  Nutella "poczuj energii smak" "zdrowie Ci da" "mleko orzechy" "porcja zdrowia co dnia" to ich hasła reklamowe dla produktu który zawiera ponad 5 razy więcej cukru niż coca cola. Nie wyobrażam sobie żeby tak bogatą firmę (w cukier i talary) omijal podatek cukrowy. Jeżeli ominie to będzie budziło uzasadnione podejrzenie o to że podzielili się talarami.

 • Sweet 14.02.2020

  Ustawa powinna objąć również inne produkty, do których się pakuje masę cukru, np.Nutella.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.