01.06.2020/18:03

Sztuczna inteligencja od Google wspiera rozwój rynku e-grocery. Najmłodsi konsumenci będą zachwyceni

Amerykański koncern zatrudnił sztuczną inteligencję do wspierania rozwoju rynku dostaw dań restauracyjnych. Wraz z operatorami z kilku krajów Azji Google prowadzi pilotażowy serwis, dedykowany przede wszystkim dla dzieci. Mogą one łatwiej zamawiać ulubione dania, a przy okazji mają rozrywkę w czasach pandemii, gdy ograniczona jest ich fizyczna mobilność.

W aplikacjach do zamawiania żywności wykorzystano uczenie się maszyn, które są w stanie rozpoznawać popularne potrawy na podstawie dziecięcych rysunków. Sztuczna inteligencja została „nakarmiona” ponad 10 tys. rysunków, wykonanych przez dzieci pracowników indonezyjskiej firmy Grab Delivery Doodles oraz miejscowego oddziału Google. System jest obecnie w stanie rozpoznawać coraz więcej rysunków i identyfikować popularne potrawy.

– Aplikacja Grab Delivery Doodles wykorzystuje model uczenia się maszynowego, który został zbudowny i dostosowany w taki sposób, by działał niemal w czasie rzeczywistym. Mamy nadzieję, że ta funkcjonalność z jednej strony umili życie rodzin, które są zmuszone spędzać więcej czasu w domu, a z drugiej wspierać będzie miejscowe biznesy – wyjaśnia Aurélien Pichon, dyrektor zarządzający działu APAC w firmie Google.

Korzystanie z funkcji jest dziecinnie proste. Wystarczy narysować potrawę i wykonać zdjęcie rysunku z poziomu aplikacji – po zatwierdzeniu zamówienia apka zasugeruje pasujące potrawy z oferty dostawcy.

Testy rozwiązania, oprócz Indonezji, prowadzone są także w Malezji i Wietnamie.

Źródło: kr-asia.com

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.