16.03.2020/13:43

Akcje CCC gwałtownie pikują. Tylko dzisiaj tracą już ponad 21 proc. wartości

Cena akcji spółki CCC – operatora sieci sklepów i platformy online z obuwiem – tracą na wartości w oszałamiającym tempie. Mimo faktu, że e-commerce odpowiada już za niemal połowę sprzedaży, w firmę mocno uderzyło ograniczenie funkcjonowania galerii handlowych.

Według danych z godz. 13:12, akcje spółki CCC straciły dzisiaj blisko 21,5 proc. wartości. W ciągu tygodnia spadki wyniosły blisko 47,5 proc., a w ciągu miesiąca akcje straciły aż niemal 62 proc. wartości.

Przypomnijmy: w komunikacie z 13 marca 2020 r., zarząd spółki informuje, że skutki ogłoszonej przez Światową Organizację Zdrowia WHO pandemią koronowirusa i związane z tym ograniczenia działalności centrów handlowych będą miały istotny wpływ na przyszłe wyniki finansowe Grupy Kapitałowej CCC.

Firma przyznaje, że obecnie nie jest w stanie oszacować pełnego wpływu pandemii koronowirusa na wyniki finansowe. Wskazuje przede wszystkim na fakt, że wprowadzone ograniczenia w działaniu galerii handlowych, w których znajdują się salony CCC, będą miały z dużym prawdopodobieństwem negatywny wpływ na wyniki finansowe pierwszego kwartału.

„Należy nadmienić, że Grupa intensywnie rozwija sprzedaż w kanałach e-commerce, która stanowiła w strukturze przychodów ze sprzedaży odpowiednio 25 proc. w roku 2019 i blisko 45 proc. w marcu 2020 roku. Powyższa ocena została sporządzona zgodnie z najlepszą wiedzą spółki na dzień sporządzenia niniejszego raportu bieżącego, przy czym rozmiar wpływu jest nieznany i niemożliwy do oszacowania oraz uzależniony jest od czynników, które pozostają poza wpływem lub kontrolą spółki” – czytamy w komunikacie.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Czesław 16.03.2020

    Odkują się w pół roku, to za duży gracz żeby upaść i lider w branży która zawsze na rynku będzie potrzebna. Dobry czas na zakup ich akcji

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.