27.07.2020/16:47

Lidl wprowadził w Polsce własny program 500 Plus. Czy przekona klientów?

„Z aplikacją Lidl Plus oszczędzasz 500 zł miesięcznie” – chwali się sieć na swojej stronie internetowej. Według wyliczeń Lidla, 500 zł to średnia suma oszczędności, jakie osiągają aktywni użytkownicy aplikacji mobilnej sieci.

Jak wyliczyli specjaliści Lidla, analizując dane za okres od stycznia do maja 2020 r., na podstawie promocji dostępnych w tym okresie w aplikacji Lidl Plus, średnio jej użytkownik oszczędzał miesięcznie 500 zł – przy założeniu, że jednorazowo skorzystał z każdego kuponu, każdej oferty i każdej zdrapki.

Przypomnijmy: Lidl oferuje swoim konsumentom, korzystającym z aplikacji mobilnej, kilka typów korzyści. Podstawowe to zniżki w postaci kuponów rabatowych oraz ofert przygotowanych specjalnie dla użytkowników aplikacji Lidl Plus. Dodatkowa korzyść to elektroniczna zdrapka, którą klienci otrzymują po zeskanowaniu karty i dokonaniu zakupów. W ramach tej promocji użytkownik może „wygrywać” e-kupony rabatowe, do wykorzystania przy kolejnych zakupach.

Jak przekonuje sieć, pełne wykorzystanie takiego pakietu korzyści pozwala użytkownikowi zaoszczędzić 500 zł miesięcznie. Trudno uniknąć przypuszczenia, że dyskonter podał tak sformułowane statystki z premedytacją, by skorzystać na pozytywnych skojarzeniach wielu polskich konsumentów z rządowym programem socjalnym 500 Plus.

Fragment baneru reklamowego Lidl, (lidl.pl)

 

Dodaj komentarz

6 komentarzy

 • MK 07.08.2020

  Jeszcze nigdy nie dostałam zdrapki, którą mogłabym wykorzystać. Dostaje je dokładnie na to, czego nigdy nie kupuję.

 • MK 07.08.2020

  Jeszcze nigdy nie dostałam zdrapki, którą mogłabym wykorzystać. Dostaje je dokładnie na to, czego nigdy nie kupuję.

 • Ciekawy 28.07.2020

  Cytuję "użytkownik oszczędzał miesięcznie 500 zł – przy założeniu, że jednorazowo skorzystał z każdego kuponu, każdej oferty i każdej zdrapki.". KLIENT, KTÓRY KORZYSTAŁ z KAŻDEJ PROMKI = CHAMSKA MANIPULACJA.

 • Nowy klient Lidla 28.07.2020

  Witam.
  Nie wiem czy jest to 500 zł, czy też nie. Lecz z powodu samodzielnego gospodarzenia w ostatnich robię zakupy. Faktem jest: zakup 8 piw butelkowych z rabatem 50%, lody na patyku dla czterech opakowań (!) 50 %, kurczak tuszki rabat, mięso mielone rabat 50%, jaja rabat 35%. A ceny nie są inne niż w innych marketach nie mówiąc o sklepikach. Takie fakty.

 • Juliusz Średni 28.07.2020

  Chyba przestanę kupować w Lidlu, bo takie akcje za bardzo kojarzą mi się z hipokryzją, zakłamaniem i obłudą, której doświadczamy od 5 lat w Polsce.

 • m. 28.07.2020

  A ile trzeba kasy tam zostawić, żeby te 500 zł zaoszczędzić miesięcznie? 5 tysi???

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.