30.08.2018/16:50

Aldi inwestuje w zrównoważony rozwój

Aldi opublikował drugi międzynarodowy raport zrównoważonego rozwoju. Ważną część raportu zajmuje kwestia oszczędzania zasobów, w tym zarządzania odpadami, wskazana przez ekspertów z branży społecznej odpowiedzialności biznesu jako jedno z najbardziej aktualnych wyzwań ekologicznych.

Jednym z rozwiązań przyjętych w ramach powyższych celów jest stosowanie w logistyce opakowań zbiorczych i transportowych wielokrotnego użytku. Owoce i warzywa, również w Polsce, transportowane są w ekologicznych skrzynkach wielokrotnego użycia, które w 100 proc. są przetwarzalne, nie pozostawiają więc odpadów.

Innym aspektem jest ponowne wykorzystywanie surowców. W Niemczech odzysk surowców, ewentualnie recykling z włączeniem kompostowania, utrzymuje się na poziomie 99 proc. Sieć Aldi pracuje również nad eliminowaniem marnowania żywności, wokół którego trwa intensywna dyskusja społeczna. Niemal połowa sklepów Aldi w Polsce przekazuje instytucjom charytatywnym (głównie Caritas) artykuły spożywcze na rzecz potrzebujących.

Z produktów przekazanych przez Aldi skorzystały już placówki zajmujące się m.in. terapią zajęciową, pomocą młodym matkom, osobom starszym, rodzinom wielodzietnym. - Wyzwania, które oceniamy jako najbardziej aktualne w przyszłości i nad którymi będziemy pracować w kolejnych latach, to przede wszystkim oszczędzanie zasobów, w tym ograniczenie emisji gazów cieplarnianych czy dalsze działania na rzecz transparentności w łańcuchu dostaw – komentuje Hubert Iwanowski, zastępca dyrektora zakupów ds. jakości i CR Aldi Polska.Dotychczasowa działalność grupy w zakresie CSR została doceniona m.in. nominacją do nagrody za zaangażowanie w zrównoważony rozwój (DeutscherNachhaltigkeitspreis 2019), a także nagrodą FairtradeAward stowarzyszenia TransFair. 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.