17.01.2021/18:04

Aldi rzuca wyzwanie Biedronce. Sklepy dyskonterów będą działać w Warszawie, w odległości kilkunastu metrów we flagowej lokalizacji

Już 20 stycznia sieć sklepów Aldi otworzy swój czwarty sklep w Warszawie. Placówka niemieckiego dyskontera ruszy przy Pl. Konesera 8, to zaledwie kilkanaście metrów od działającej już Biedronki zlokalizowanej pod adresem Pl. Konesera 9. To niezwykle ciekawa sytuacja pokazująca z jednej strony, że liczba najlepszych lokalizacji w stolicy jest ograniczona, a z drugiej to rękawica rzucona przez Aldiego Biedronce.
 

Sklepy Aldiego i Biedronki będą działały niemal drzwi w drzwi – przy ul. Białostockiej - w ramach Centrum Praskiego Koneser, czyli kompleksu obiektów mieszkalnych, biurowych i kulturalno-rozrywkowych znajdujący się na terenie dawnej Warszawskiej Wytwórni Wódek Koneser” na Pradze-Północ w Warszawie. 

Jednak klientami obu sieci nie będą jedynie goście i mieszkańcy praskiego Konesera, ale przede wszystkim klienci zamieszkujący potężne bloki po drugiej strony ul. Białostockiej. Tym samym klientów nie powinno zabraknąć dla żadnej z sieci.

Sklep Aldiego zajmie znacznie większą powierzchnię (1500 mkw.) niż licząca jedynie trochę ponad 300 mkw. Biedronka, co pozwoli niemieckiemu dyskonterowi zaproponować okolicznym mieszkańcom znacznie szerszą ofertę niż ta, którą może zaproponować placówka konkurenta.

Aldi to jedna z wiodących firm handlowych w Europie. W Niemczech zajmuje pierwsze miejsce wśród sklepów dyskontowych. W 2013 roku świętowała 100-lecie istnienia firmy: z małego sklepu w Essen przekształciła się w Grupę Aldi Nord, która reprezentowana jest w dziewięciu europejskich krajach i obejmuje ponad 70 spółek regionalnych.

Aldi w Polsce ma ponad 160 sklepów, z których 25 ruszyło w ub. roku i zatrudnia prawie 3 tys. osób, zapowiadając dalszy wzrost zatrudnienia w związku z planowanym intensywnym rozwojem sieci. 

 

Dodaj komentarz

4 komentarze

 • polecamAldi 19.01.2021

  polecam sklep Aldi. Odkąd pojawił się w moim małym mieście, na początku bez przekonania, zaczęliśmy tam chodzić na zakupy. Różnica niebo a ziemia miedzy paskudną biedronką. Sklep piękny, zawsze czysty, logiczny układ produktów. Towar wysokiej jakości. Nie chodzimy do biedronki już trzeci rok.

 • twtr 18.01.2021

  Rękawica to będzie, jak ALDI dorobi sie tylu sklepów w Warszawie, co LIDL lub BIedronka. Na razie to nawet 10 nie ma, ktos strasznie tam spał do tej pory.

 • twtr 18.01.2021

  Rękawica to będzie, jak ALDI dorobi sie tylu sklepów w Warszawie, co LIDL lub BIedronka. Na razie to nawet 10 nie ma, ktos strasznie tam spał do tej pory.

 • Marek 18.01.2021

  Aldi nie ma najmniejszych szans z Biedronką-nikt nie ma!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także