09.05.2017/12:25

Aldi rekrutuje kadrę kierowniczą w Rumunii. To początek ekspansji na ten rynek

Niemiecki dyskonter rozpoczął w Rumunii proces rekrutacji lokalnego zespołu zarządzającego. To pierwszy krok, wskazujący na to, że intencją firmy jest wejście na rynek rumuński. To informacja potwierdzona w kilku źródłach – informuje portal Romania Insider.

Proces wejścia na rynek rumuński może potrwać, zdaniem rumuńskiego portalu Romania Insider, nawet 3-5 lat lub dłużej. Dla porównania, gdy Lidl wchodził do Rumunii, rozpoczął rekrutację kadry w 2002 r., a następnie zaczął skupować nieruchomości pod budowę marketów. Tymczasem pierwszy sklep rozpoczął działalność dopiero w 2011 r. Wtedy też nastąpiło przejęcie przez Lidla sieci Plus Discount.

Obecnie w Rumunii panują dobre warunki dla dyskontów. Ten segment przejął już ok. 11% udziałów w rynku, podczas gdy w 2012 r. miał tylko 8% udziałów w całości sprzedaży. Lidl i Penny Market wygenerowały w ubiegłym roku przychody rzędu 2 mld euro.

Źródło: Romania Insider.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.