02.08.2018/12:33

Aldi wzywa dostawców, by przygotowali się na fiasko negocjacji w kwestii Brexitu

Aldi wysłał do swoich dostawców żywności maile z prośbą, by przygotowali plany awaryjne na wypadek niepowodzenia negocjacji pomiędzy Wielką Brytanią a Unią Europejską w sprawie warunków Brexitu – informuje Retail Gazette.

Do korespondencji brytyjskiego oddziału sieci Aldi z dostawcami dotarli dziennikarze The Sunday Times. Zgodnie z ich doniesieniami, niemiecki dyskonter zaprasza swoich dostawców żywności do współpracy, która pomoże im „zrozumieć potencjalne konskwencje i złagodzić negatywny wpływ” braku porozumienia pomiędzy Wielką Brytanią a Unią Europejską – relacjonuje Retail Gazette.

Mail zawiera arkusz z 15 pytaniami, dotyczącymi takich kwestii jak zaopatrzenie w półprodukty i opakowania pochodzące z krajów UE, odsetek zatrudnionych w firmach obywateli EU, a także wpływ zastosowania taryf celnych WTO na ceny ich produktów.

Inicjatywa sieci następuje po tym, jak główny negocjator strony brytyjskiej Michel Barnier wyraził wątpliwości co do powodzenia planu premier Theresy May, by utrzymać Wielką Brytanię wewnątrz systemu celnego Unii i zachować ograniczony dostęp do wspólnego obszaru gospodarczego – czytamy w Retail Gazette.

Przedstawiciele brytyjskiego  rządu ostatnio przyznali także, że prowadzą przygotowania do zapewnienia mieszkańcom Wysp odpowiedniego zaopatrzenia na wypadek fiaska negocjacji brexitowych. Warto przypomnieć, że jeśli warunki wyjścia Wielkiej Brytanii ze struktur Unii Europejskiej nie zostaną ostatecznie uzgodnione do marca 2019 r., pomiędzy stronami zaczną obowiązywać ogólne warunki handlowe z taryfami celnymi ustalonymi w ramach Światowej Organizacji Handlu.

Zaniepokojenie przebiegiem niegocjacji brexitowych wyrażają coraz głośniej szefowie największych brytyjskich sieci detalicznych – Tesco, Sainsbury i Asda.

Źródło: retailgazette.co.uk

Dodaj komentarz

Więcej na temat:

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.