10.12.2018/16:48

Allegro chce przejąć eBilet. Jest wniosek w UOKiK

5 grudnia Allegro.pl złożyło w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek o przejęcie kontroli nad specjalizującą się w sprzedaży biletów spółką eBilet Polska.

Jak podaje UOKiK, zgłaszany zamiar koncentracji przyjmie formę nabycia większościowego pakietu udziałów spółki eBilet Polska przez spółkę Allegro.pl. Przypomnijmy, że właścicielami Allegro na wyższym szczeblu są fundusze inwestycyjne Cinven, Permira oraz Mid Europa Partners.

eBilet prowadzi działalność polegającą na internetowej sprzedaży biletów w branży kulturalno-rozrywkowej w Polsce. Aktualnie 100 proc. udziałów w eBilet posiada Bola Investment Limited z siedzibą w Nikozji na Cyprze. eBilet współpracuje z krajowymi i międzynarodowymi organizatorami imprez, świadcząc usługi sprzedaży indywidualnej i korporacyjnej.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.