22.09.2020/16:41

Allegro nagrodzi pracowników akcjami

Platforma e-commerce uruchomi program motywacyjny dla pracowników. Planuje się, że ruszy on w 2021 roku. Koszty księgowe tego programu mają wynieść 40 mln zł, a w średnim terminie wzrosną do 110 mln zł – poinformowała spółka w prospekcie emisyjnym.

„W prospekcie zapowiedzieliśmy wprowadzenie nowego programu motywacyjnego – Allegro Incentive Plan (AIP). Jego pierwszy element – o czym już informowaliśmy wcześniej – zakłada, że pracownikom, którzy w dniu wejścia Allegro na giełdę będą zatrudnieni w spółce z grupy na umowę o pracę, zostaną przyznane nieodpłatne akcje o wartości 10 000 zł. Drugim elementem AIP jest plan wykorzystania akcji w celu motywowania i nagradzania obecnych i przyszłych pracowników na stanowiskach o kluczowym znaczeniu zarządczym, produktowym lub eksperckim. Status spółki publicznej umożliwi nam wykorzystanie akcji do budowania długoterminowego zaangażowania pracowników w rozwój spółki. Program ten planujemy uruchomić w przyszłym roku” – podała spółka.  

Z prospektu emisyjnego wynika także, że grupa chce zebrać nawet 8 mld zł od inwestorów. To oznaczałoby największy debiut na giełdzie od czasu, kiedy pojawiło się na niej PZU, czyli od dekady.

Allegro, które rozpoczęło ofertę publiczną, oczekuje debiutu na GPW 12 października. Spółka szacuje, że łączna wysokość jej wydatków związanych z ofertą wynosić będzie nie więcej niż ok. 125 mln zł, w tym zawierać się będą prowizje lub wynagrodzenie banków, szacunkowe koszty doradców oraz inne opłaty dodatkowe, a także wydatki niegotówkowe w kwocie 25,5 mln zł (związane z przydziałem akcji pracownikom grupy). Allegro zatrudnia ponad 2 400 osób.

Grupa prowadzi największą platformę handlową w Polsce, jaką jest Allegro. pl, oraz porównywarkę cenową w Polsce – Ceneo.pl. Platforma e-commerce grupy dysponuje bazą użytkowników obejmującą około 12,3 mln aktywnych kupujących, którzy mają dostęp do oferty około 117 tys. firm, dzięki czemu na platformie Allegro.pl zawierane są średnio 32 mln transakcji miesięcznie.
 

Dodaj komentarz

Więcej na temat:

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także