22.09.2020/11:59

Allegro opublikowało prospekt. Debiut na GPW przewidywany na 12 października

Allegro poinformowało we wtorek o opublikowaniu prospektu sporządzonego w celu przeprowadzenia pierwszej oferty publicznej akcji zwykłych spółki oraz wprowadzenia ich do obrotu na warszawskiej GPW. Przewidywany dzień rozpoczęcia notowań Allegro na GPW to 12 października, przy czym data ta może się jeszcze zmienić.

Oferta obejmuje ona emisję nie więcej niż 28 571 429 nowych akcji, z której spółka spodziewa się uzyskać wpływy brutto w wysokości około 1 mld PLN, oraz sprzedaż nie więcej niż 163 599 596 istniejących akcji przez obecnych akcjonariuszy - czyli spółki Cidinan, Permira VI Investment Platform Limited i Mepinan, a także grupę dyrektorów i członków kadry kierowniczej.

Maksymalna liczba akcji sprzedawanych wyniesie 187 826 087 (zostaną zaoferowane po cenie w przedziale 35-43 zł za akcję). Tym samym oferta będzie warta 6,57 mld zł - 8,08 mld zł.

Ponadto akcjonariusze sprzedający zaoferowali spółce Morgan Stanley & Co. International jako menedżerowi stabilizującemu opcję nabycia dodatkowych istniejących akcji sprzedawanych na podstawie opcji dodatkowego przydziału, stanowiących maksymalnie 15 proc. całkowitej liczby akcji sprzedawanych.

Allegro spodziewa się, że niezwłocznie po dopuszczeniu do obrotu w wolnym obrocie (free float) znajdować się będzie co najmniej 18,26 proc. wyemitowanego kapitału zakładowego spółki - przy założeniu braku realizacji opcji dodatkowego przydziału.

Podział akcji, które zostaną przydzielone poszczególnym kategoriom inwestorów, nie został jeszcze ustalony. Spółka i akcjonariusze sprzedający zamierzają przeznaczyć do 5 proc. ostatecznej liczby akcji sprzedawanych łącznie inwestorom detalicznym.

Inwestorzy detaliczni będą mogli składać zapisy na akcje spółki w terminie od 23 do 28 września 2020 r. po cenie maksymalnej ustalonej na 43 zł za akcję.

Ostateczna cena i ostateczna liczba akcji oferowanych, które zostaną zaoferowane poszczególnym kategoriom inwestorów, zostaną ustalone na podstawie procesu budowy księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych. Publikacja tych parametrów została zaplanowana na 29 września 2020 r.

Tak prezentuje się harmonogram oferty:

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także