14.03.2017/16:38

Alma Market: brak akcjonariuszy na walnym, brak kandydatów do rady nadzorczej

Na wtorkowym nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu akcjonariuszy spółki Alma Market nie pojawił się ani jeden udziałowiec posiadający więcej, niż 5 proc. głosów w spółce. Mało tego: wszystkie osoby, które głosowały podczas walnego, posiadały akcje stanowiące łącznie jedynie 1,92 proc. kapitału zakładowego spółki.

W trakcie WZA miało dojść do wyboru nowego składu rady nadzorczej giełdowej spółki. Było to konieczne, gdyż od początku lutego z zasiadania w radzie Alma Marketu zrezygnowało pięć osób. 1 lutego do spółki wpłynęły rezygnacje od Jerzego Mazgaja, Barbary Mazgaj, Wojciecha Mazgaja i Andrzeja Kardasińskiego. Pięć dni później rezygnację złożył Piotr Bryła.

14 marca do wyboru nowego składu rady nadzorczej jednak nie doszło. Jak podała Alma w komunikacie, wynikało to z braku zgłoszonych kandydatur.

Przypomnijmy, Alma Market chyli się ku upadłości. W lutym krakowski sąd wydał postanowienie o umorzeniu postępowania sanacyjnego w spółce. W reakcji na to zarząd Almy złożył wniosek o upadłość obejmującą likwidację majątku.

Sieć, która jeszcze kilkanaście miesięcy temu liczyła ok. 50 sklepów, dziś ma już tylko cztery placówki.

We wtorek po godzinie 16 akcje Alma Marketu kosztowały 1,10 zł. Niemal 10 lat temu za jeden walor spółki płacono nawet ok. 160 zł.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.