25.07.2013/12:36

Alma przegrała z fiskusem

Delikatesy Alma przegrały w środę w Naczelnym Sądzie Administracyjnym spór o opodatkowanie artykułów spożywczych niższą stawką VAT. Sąd uznał, że Polska mogła sama zdecydować, które produkty spożywcze objąć wyższą stawką VAT, a które niższą – donosi PAP.

Spór toczył się o wysokość stawki VAT na wszystkie produkty spożywcze. Alma spytała Izbę Skarbową w Katowicach, czy może stosować do nich obniżoną stawkę VAT, tj. 8 proc. lub 5 proc., zamiast stawki podstawowej (23 proc.). Izba skarbowa stwierdziła, że nie. Alma zaskarżyła ten wyrok do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie. Sąd oddalił jednak skargę, twierdząc że zastosowanie jednej lub dwóch obniżonych stawek VAT jest wyjątkiem od zasady opodatkowania według stawki podstawowej i państwa członkowskie UE mogą taki wyjątek zastosować lub nie. Na oba wyroki krakowskiego sądu Alma złożyła skargi kasacyjne do Naczelnego Sądu Administracyjnego, ale ten również je oddalił.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.