29.03.2020/15:47

Amazon Alexa pomoże rozpoznać objawy koronawirusa

Amazon ogłosił, że dodał do swojego asystenta głosowego funkcje, które mogą pomóc użytkownikom w określeniu poziomu ryzyka związanego z zarażeniem koronawirusem.

O sprawie pisze portal fastcompany.pl. Obecnie wszyscy użytkownicy Alexa w Stanach Zjednoczonych mogą zadawać np. pytania: „Alexa, co mam zrobić, jeśli sądzę, że mam koronawirusa?”. Po rozpoczęciu konwersacji Alexa zapyta użytkownika o objawy, historię podróży i ewentualne narażenie na kontakt z osobą zarażoną chorobą. W zależności od odpowiedzi użytkownika Alexa zaoferuje wskazówki dla użytkownika.

To nie jedyna nowość od Amazon Alexa, która ma pomóc w walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Użytkownik może poprosić urządzenie o zaśpiewanie 20-sekunodwej piosenki, tak aby łatwo odmierzyć właściwy czas mycia rąk, który umożliwia zniszczenie śladów wirusa.

Podobne rozwiązania do swojego asystenta głosowego Siri wprowadził również Apple. Asystent, po zadaniu pytań i ustaleniu stanu zdrowia, może zadzwonić pod amerykański numer alarmowy 911. Rozwiązanie działa w oparciu o wskazówki Centers for Disease Control and Prevention (ang. Centra Kontroli i Prewencji Chorób).

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.