26.08.2019/10:21

Amazon będzie miał w Polsce kolejne centrum logistyczne. Prace na ukończeniu

Amazon uruchomi wkrótce kolejne centrum dystrybucyjne. Zlokalizowane jest w miejscowości Pawlikowice, niespełna 20 km od Łodzi. Pracę w potężnym obiekcie znajdzie ponad 1000 osób. Obiekt buduje Panattoni.

Nowe centrum logistyczne mieści się na obrzeżach aglomeracji łódzkiej, tuż przy wjeździe na drogę ekspresową S8. Budowany przez firmę Panattoni obiekt ma powierzchnię ponad 44,8 tys. mkw. Zatrudnienie znajdzie w nim ponad 1000 osób. Obecnie trwają prace wykończeniowe. Inwestycja jest prowadzona zgodnie z wymogami cetryfikatu środowiskowego BREEAM.

To szósty projekt firmy Panattoni, realizowany dla Amazona. Dotychczas deweloper dostarczył firmie łącznie ponad 685 tys. mkw powierzchni magazynowej, w obiektach zlokalizowanych w okolicach Poznania, Szczecina, Wrocławia, Sosnowca i czeskiej Pragi.

Jak przekonuje Marek Dobrzycki, dyrektor zarządzający Panattoni Europe, lokalizacja obiektu w granicach aglomeracji łódzkiej, kilka kilometrów od Pabianic, sprawi, że centrum dystrybucyjne będzie atrakcyjnym miejscem pracy. Dojeżdżający pracownicy będą mieli do dyspozycji 312 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych i 22 miejsca dla minibusów.

– Województwo łódzkie ma świetnie rozwiniętą infrastrukturę i zapewnia dostęp do kapitału ludzkiego. Jesteśmy bardzo wdzięczni za zaangażowanie lokalnych i centralnych władz, które wspierały budowę nowego centrum logistycznego Amazona w tym regionie – zapewnił Steven Harman, wiceprezydent ds. operacyjnych Amazona w Europie.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Bart 26.08.2019

    haha i znajda kogos za 1500 zl?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.