03.08.2018/10:29

Amazon czy Apple? Po raz pierwszy w historii wartość firmy przekroczyła bilion dolarów

W czwartek 2 sierpnia pierwsza firma w historii Wall Street osiągnęła kapitalizację przekraczającą tysiąc miliardów dolarów. Zwycięzcą w wyścigu okazał się Apple. Pomógł iPhone X.

Najnowszy model iPhone'a kosztuje nawet ponad tysiąc dolarów – to najdroższy jak dotąd model tego kultowego smartfona – a jednak sprzedaje się jak świeże bułeczki. Apple sprzedaje rok w rok powyżej 200 mln swoich telefonów rocznie i prawdopodobnie nie inaczej będzie w tym roku.

iPhone to w zasadzie jedyny produkt, który winduje ceny akcji firmy Apple. Komputery marki McIntosh sprzedają się coraz słabiej, podobnie jak iPady. Koncern coraz więcej zarabia za to na usługach, takich jak iTunes czy iCloud. W ostatnim kwartale przyniosły one firmie łącznie ok. 9,5 mld przychodów. Z kolei z tych usług użytkownicy korzystają głównie za pośrednictwem iPhona – na platformie dostępowej zarejestrowanych jest ok. 1,3 mld użytkowników.

Kapitalizacja Amazona wyniosła na koniec wczorajszej sesji „zaledwie” nieco ponad 894 mld dolarów.

Dodaj komentarz

Więcej na temat:

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.