20.02.2017/14:13

Amazon otworzy w tym roku w Polsce nowe centrum logistyczne

Nowe centrum logistyki e-commerce Amazon pomoże sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu ze strony klientów, zwiększyć ofertę produktów i wspierać realizację usług na rzecz sprzedawców zewnętrznych, korzystających z usługi Sprzedawaj na Amazon i Fulfillment by Amazon. Trwa rekrutacja pracowników.

Amazon potwierdził dzisiaj, że w IV kwartale 2017 r. otworzy nowe centrum logistyki e-commerce w Sosnowcu. Zadaniem nowego centrum logistyki e-commerce będzie wspieranie realizacji usług w zakresie dostaw i logistyki na rzecz rosnącej liczby niezależnych małych i średnich przedsiębiorców, którzy prowadzą sprzedaż na Amazon, korzystając z usługi Sprzedawaj na Amazon i Fulfillment by Amazon. Generalnym wykonawcą inwestycji została spółka Panattoni Europe.

Jak zapewnia zarząd firmy, wszyscy pracownicy centrum w Sosnowcu otrzymają "bardzo atrakcyjny pakiet wynagrodzeń i świadczeń dodatkowych", m.in. bezpłatny transport, prywatną opiekę medyczną i ubezpieczenie na życie. Amazon prowadzi także program „Postaw na swój rozwój”, w ramach którego przez okres czterech lat pokrywa koszty szkoleń dla pracowników niższego szczebla z co najmniej rocznym stażem, do kwoty nawet 26 000 zł.

– Od 2014 r. zainwestowaliśmy ponad 3 miliardy złotych, utworzyliśmy tysiące etatowych miejsc pracy i zachęciliśmy setki sprzedawców z Polski, żeby rozwijali swoje firmy, korzystając z programu Sprzedawaj na Amazon. Naszym pracownikom będziemy oferować konkurencyjne pensje i bardzo atrakcyjne pakiety świadczeń dodatkowych. Będziemy ściśle współpracować z najlepszymi uczelniami w regionie, aby zachęcić najbardziej utalentowanych absolwentów do tego, by dołączyli do nas i w przyszłości to oni zarządzali naszą firmą – mówi Steven Harman, Dyrektor operacyjny Amazon.

Nowy obiekt w Sosnowcu będzie istotnym elementem sieci centrów logistyki e-commerce Amazon, zlokalizowanych w siedmiu krajach europejskich. Pracownicy nowego centrum będą odbierać, pakować i wysyłać do klientów obuwie i odzież. Amazon rozpoczął już proces rekrutacji na stanowiska menedżerskie, poszukując m.in. kierowników ds. działalności operacyjnej, inżynierów, pracowników działu kadr, specjalistów ds. finansów i IT.

Amazon prowadzi obecnie 3 centra logistyki e-commerce w Polsce, dwa we Wrocławiu i jedno w Poznaniu. W październiku 2016 r. spółka ogłosiła otwarcie czwartego centrum na terenie Polski w Kołbaskowie k. Szczecina. Firma prowadzi także Centrum Rozwoju Technologii w Gdańsku i biuro Amazon Web Services w Warszawie.

Serwis Amazon.com uruchomiono w lipcu 1995 r. Amazon jako pierwszy na świecie zaoferował m. in. następujące produkty i usługi: opinie klientów, zakupy za pomocą jednego kliknięcia, spersonalizowane rekomendacje, Prime, Fulfillment by Amazon, AWS, Kindle Direct Publishing, Kindle, tablety Fire, TV Fire, Amazon Echo i Alexa.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.