09.09.2020/21:38

Amazon pod ostrzałem opinii publicznej w Wielkiej Brytanii

Amazon ma problem w Wielkiej Brytanii. Spore kontrowersje budzi to, że firma zapłaciła zaledwie 293 mln funtów podatku od przychodów w wysokości 14 mld funtów – podaje chargedretail.co.uk.

Koncern broni się twierdząc, że mały podatek jest związany ze zwiększeniem przeprowadzonych przez firmę wydatków kapitałowych, a także wzrostem kosztów związanych z badaniami i rozwojem. Firma wskazuje również, że wpłaciła 1,147 miliarda funtów „całkowitego podatku” z działalności w Wielkiej Brytanii w zeszłym roku. Eksperci podkreślają jednak, że większość z tej kwoty stanowią podatki pośrednie, takie jak składki na ubezpieczenie społeczne, stawki biznesowe i opłata skarbowa.

Dla porównania, w 2018 roku Amazon zapłacił 220 milionów funtów podatku w Wielkiej Brytanii.

Firma ma swoją europejską bazę w Luksemburgu, gdzie wszystkie jej dochody z rynków w całym bloku są łączone i opodatkowane.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także