17.11.2020/08:32

Amazon szuka osoby, która pokieruje marketplace w Warszawie. W planach przyciągnięcie tysięcy nowych sprzedawców

Amazon szuka szefa marketplace, który pokieruje firmą w Warszawie. Do zadań nowego menadżera Amazona w Polsce będzie należeć zarządzanie zespołami sprzedaży, które przyciągną tysiące nowych sprzedawców.

O tym, ze Amazon może zadebiutować nad Wisłą jesienią 2020 r. mówiło się już na początku roku, a dwa miesiące temu media informowały o rozmowach z Pocztą Polską. W tym tygodniu „Puls Biznesu” doniósł o niepotwierdzonej jeszcze umowie internetowego giganta z InPostem.

Teraz Amazon szuka człowieka, który pokieruje zespołami sprzedaży, będzie rozwijał kategorie, które pomagają sprzedawcom rozwijać swoją działalność w sklepach Amazon. Nowy menadżer będzie odpowiedzialny za budżety, rekrutację zespołu sprzedaży, a także za liczbę przyciągniętych firm.

Wśród obowiązków osoby zatrudnionej na stanowisku Head of Marketplace będzie m.in. rozwój firmy w Europie Środkowo-Wschodniej, planowanie i wyznaczanie celów biznesowych poszczególnym zespołom.

Amazon działa już w Polsce od 2014 r. Firma prowadzi centra logistyki e-commerce, których jest 8. Znajdują się w Sadach koło Poznania, Sosnowcu, Kołbaskowie koło Szczecina, Bielanach Wrocławskich (dwa obiekty), Pawlikowicach koło Łodzi i Okmianach koło Bolesławca oraz Gliwicach, a także Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku i oddział Amazon Web Services w Warszawie.

Do tej pory Amazon nie uruchomił jednak platformy dedykowanej polskim klientom. Sprzedawcy, chcący handlować z Amazonem, mogą to robić za pośrednictwem niemieckiego lub brytyjskiego serwisu. Z kolei klientów indywidualnych Amazon przekierowuje do niemieckiej platformy, która nie jest dla Polaków atrakcyjna.

Uruchomienie polskiego e-commerce przez Amazona będzie dla giganta internetowego nie lada wyzwaniem przy mocno zakorzenionym u nas serwisie Allegro, do którego klienci są przyzwyczajeni. Amazon nie powinien mieć problemów ze współpracą ze sprzedawcami, bo ci regularnie szukają możliwości zaistnienia też w innych kanałach sprzedaży.

 

Dodaj komentarz

4 komentarze

 • Wysoka klasa 03.12.2020

  Ja nie płacę allegro ani amazon prowizji, nie mam zamiaru. Wystawiam się tylko tam gdzie jest za darmo. I tylko mam takich klientów i nie zamierzam dorabiać korporacje, ogromne, które niszczą małą przedsiębiorczość.

 • PikaCzu 18.11.2020

  W Sosnowcu (od 2018r.) są dwa obiekty Amazon.

 • SStarzec 17.11.2020

  Amazon wchodzi do Polski - never ending story

 • Nil 17.11.2020

  "Amazon nie powinien mieć problemów ze współpracą ze sprzedawcami, bo ci regularnie szukają możliwości zaistnienia też w innych kanałach sprzedaży." zobaczą stawki prowizji oraz podejście do sprzedawcy i szybciutko zrezygnują

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także