22.05.2020/09:07

Amazon testuje dostawy żywności on-line w Indiach

Internetowy gigant Amazon wchodzi do branży dostarczania posiłków w Indiach - informuje BBC News.

Firma zdecydowała się na ten ruch z powodu ograniczeń nałożonych przez pandemię, a co za tym idzie - wzrost zamówień online na świecie.

Jednak w Indiach dwóch dużych graczy na rynku odnotowało znaczny spadek popytu na tego typu usługi. Uber Eats wycofał się w zeszłym roku z kraju, sprzedając swój biznes lokalnemu rywalowi Zomato w zamian za 10 proc. udziałów w indyjskim start-upie. 

Amazon chce wykorzystać tę niszę wyznaczając ambitne plany ekspansji w Indiach, gdzie zainwestował około 6,5 mld dolarów. Podobnie jak Walmart, dostrzega znaczny potencjał wzrostu w tym szybko rozwijającym się kraju.

Amazon współpracuje obecnie z około 100 restauracjami w Bengaluru i centrum technologicznym w południowej części kraju. W zależności od sukcesu ma nadzieję zaoferować usługę w całym kraju.

Dodaj komentarz

Więcej na temat:

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.