16.04.2020/08:19

Amazon zamknie francuskie centra na pięć dni z powodu koronawirusa

Amazon poinformował w środę, że zamknie swoje francuskie centra dystrybucyjne na pięć dni po tym, jak sąd nakazał mu ocenić środki podjęte w celu ochrony pracowników przed koronawirusem. Choć firma będzie zamknięta od czwartku, pracownicy otrzymają pełne wynagrodzenie.

Firma obiecała odwołać się od wtorkowego wyroku sądu, który ograniczył giganta technologicznego do dostarczania tylko niezbędnych towarów. Sąd stwierdził, że Amazon France „nie uznał swoich zobowiązań dotyczących bezpieczeństwa i zdrowia swoich pracowników” i dał mu miesiąc na przeprowadzenie wewnętrznej oceny prowadzonych działań.

Firma stwierdziła, że ​​orzeczenie sądu ją zdziwiło i tłumaczyła, że dostarczyła sądowi zeznania dotyczące kontroli temperatury, fizycznych nakazów dystansowania i używania osobistego wyposażenia ochronnego. Jednak te argumenty nie przekonały sądu. Firmę pozwał największy związek zawodowy Amazon France, SUD, twierdząc, że robotnicy zostali zmuszeni do pracy w warunkach zagrażających ich zdrowiu.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.