05.02.2016/14:05

AMIC Energy kupi sieć stacji paliw Łukoil w Polsce

Koncern AMIC Energy wraz z firmami AS VIADA Baltija (Łotwa) i UAB Luktarna (Litwa) podpisały umowę z Lukoil Europe Holdings BV w sprawie nabycia i późniejszej eksploatacji sieci detalicznej paliwa o około 230 stacji na Litwie, Łotwie i w Polsce.

Akwizycja AMIC Energy jest kolejnym znaczącym krokiem do budowania działalności detalicznej firmy w Europie Środkowej i Wschodniej. - Przejęcie jest kolejnym znaczącym krokiem do budowania działalności detalicznej paliwa AMIC Energy w Europie Środkowej i Wschodniej. Partnerstwo strategiczne z VIADA i Luktarna tworzy konkurencyjną platformę operacyjną na rynkach bałtyckich i przynosi cenne lokalnej wiedzy i silny zespół zarządzania - powiedział Günter Maier, dyrektor zarządzający AMIC Energii.

W trakcie roku 2016, AMIC Energy podejmie decyzję w sprawie ewentualnego rebrandingu polskich stacji benzynowych sieci Lukoil na AMIC Energy. Marka znana jest m.in. na  Ukrainie. W dłuższej perspektywie, brand AMIC Energy pojawi się na wszystkich przejętych stacjach.

Przejęcie ma zostać sfinalizowane w II kw. 2016 roku po otrzymaniu odpowiednich zezwoleń od właściwych władz poszczególnych krajów.

Warto przypomnieć, że Polsce jest ponad 100 stacji koncernu Lukoil. Na prawie 30 stacjach działają sklepy Carrefour Express.

Firma AMIC Energy Management GmbH koncentruje się na prowadzeniu projektów energetycznych w Europie Środkowej i Wschodniej, jest niezależną firmą private equity, corporate finance i firmą doradczą.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.