02.05.2020/09:13

Andrzej Duda: na paragonach będzie informacja o produktach wyprodukowanych w Polsce

We wczorajszym wystąpieniu prezydent Andrzej Duda obiecał wsparcie przedsiębiorcom i zapowiedział, że jeśli zostanie ponownie wybrany, to na sklepowych paragonach pojawi się informacja o kwocie wydanej na artykuły wyprodukowane w Polsce.

Prezydent podkreślił, że Polacy powinni kupować więcej rodzimych produktów i mieć pewność, że nie są wprowadzani w błąd. Zapowiedział, że ochrona naszych produktów musi być zapewniona ustawowo - podaje polskieradio24.pl. Jak tłumaczył informacja o tym, które produkty zostały wyprodukowane w Polsce powinna znaleźć się na paragonie, by każdy widział, jaka część jego zakupów zasila naszą gospodarkę.

Andrzej Duda zadeklarował, że informacja na paragonach o sumie wydanej na towary wyprodukowane w Polsce, pojawi się na koniec jego drugiej kadencji. Ponadto duże sieci handlowe w Polsce mają zostać zobligowane do zaopatrzenia się w określony przez państwo asortyment rolno-spożywczy pochodzący z naszego kraju, a nawet - jak zaznaczył - powiatu, w którym działają - podaje polskieradio24.pl.

Andrzej Duda zapowiedział również, że rząd tworzy kolejne odsłony tarczy antykryzysowej po to, żeby przedsiębiorcy mogli przetrwać przez następne miesiące. Podkreślił, że tak samo patrzy na rolników, dlatego, żeby także oni mogli przetrwać kryzys, "gdy nikt nie będzie chciał kupić ich plonów" - podaje polskieradio24.pl.

Prezydent podkreślał też, że dobre funkcjonowanie gospodarki, to nie tylko podtrzymywanie dobrej koniunktury, bo dzięki transferom społecznym pieniądze trafiają do domowych budżetów Polaków a to napędza konsumpcję. Polska - jak wskazywał Andrzej Duda  - potrzebuje planu, by ochronić się przed skutkami światowej pandemii, która uderzyła również w gospodarkę.

Dodaj komentarz

13 komentarzy

 • podatnik 06.05.2020

  potrzebne te informacje jak świni siodło. Takie głupkowate pomysły, tylko utwierdzają mnie w przekonaniu, że stanowisko/urząd prezydenta jest rzeczą całkowicie zbędną.

 • Gość 04.05.2020

  Ciekawe jak chcą umieścić tą informację na paragonach skoro drukarki fiskalne nie mają takiej funkcji.
  Jedyna opcja to zakup nowych urządzeń. Czyli zarobek dla producentów sprzętu.
  Kolejna piękna, niewykonalna obietnica przed wyborami

 • jestem z handlu 04.05.2020

  (fragment komentarza niezgodny z regulaminem forum) mam nadzieję że pokryjesz koszty wdrożenia i obsługi takiego rozwiązania.

 • llll 04.05.2020

  Wspierajcie polskich producentów i dystrybutorów - reszta sama się zrobi. Lidl dostał prawie 1mld euro na rozwój sklepu - a polak musi gonić żeby mu 500 zł kredytu dali.

 • igi 04.05.2020

  Najgorsze, że będzie chciał to zrealizować. Mam nadzieję, że mu się nie uda :)

 • Basia1982 04.05.2020

  Co za bzdura co to zmieni. Nic juz nie jest polskie wszystko sprzedane.

 • gosc 04.05.2020

  Najwyższy czas oznaczyć towary spożywcze kolorami Czarny wyprodukowane z samej chemii,Czerwony,połowa naturalna reszta z chemia .Zielony kolor towar wyprodukowany z naturalnych produktów.Koniec wciskania rakotwórczych towarów przez koncerny zachodnie w ładnym opakowaniu w promocji.

 • 2e 04.05.2020

  czy ktoś w to jeszcze wierzy????

 • Federes 04.05.2020

  Podejrzewam, że tak jak wszystko to wymysł Nowogrodzkiej a nie tego uzależnionego od innych człowieka.

 • sharp 04.05.2020

  szkoda ,ze nie dodał że informacja o produkcie będzie drukowana na banknotach Narodowego Banku Polskiego.Kiedy miał badania okresowe ?

 • bob 04.05.2020

  ten gość już naobiecywał ostatnim razem, te obietnice to jałowa gadka.

 • handlowiec 04.05.2020

  Poniosło chłopczyka....

 • ciekawy 02.05.2020

  Czyli jabłka na soki Tymbark sprzedawane w sklepie w Warszawie, muszą pochodzić z Mazowsza? A jak sklep w Gdańsku, to z Pomorza? I to wszystko w ramach jednej sieci na przykład? Czy dobrze czytam?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.