19.04.2019/15:57

Asclepios – nowy sposób prognozowania ryzyka w transporcie

Everoad wprowadza Asclepios – program prognozowania ryzyka w przemyśle transportowym oparty na algorytmie uczenia maszynowego.

Narzędzie wykorzystuje wszystkie dane zebrane podczas transportów zrealizowanych przez Everoad od momentu powstania firmy w 2016 roku – aby zidentyfikować́ czynniki ryzyka, a następnie ustalić́ prawdopodobieństwo wystąpienia poszczególnych zagrożeń́ w dostawach. Algorytm tworzy profile ryzyka dla danego transportu oraz nawiguje potencjalne zagrożenia na bazie różnych profili przewozów. Samouczący się̨ algorytm pozwala każdego dnia uzyskać sklasyfikowaną listę̨ zagrożeń́ transportowych od najbardziej do najmniej ryzykownego.

 

- Spędzaliśmy nasze dni na gaszeniu pożarów. Nadszedł czas na korzystanie z dostępnych danych, aby przewidzieć ryzyka i zagrożenia każdego transportu, zarówno po stronie nadawców, jak i przewoźników - mówi Vincent Galand, analityk biznesowy w Everoad.

 

Narzędzie było testowane przez trzy miesiące na zleceniach na platformie cyfrowej Everoad i pozwoliło na zidentyfikowanie ponad 70% incydentów transportowych, jednocześnie zmniejszając ich wskaźnik o 50%.

  

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.