17.06.2020/09:04

Auchan inwestuje w fotowoltaikę. W ciągu 10 lat chce przejść na odnawialne źródła energii

Francuski deweloper odnawialnych źródeł energii Voltalia uruchomi farmy fotowoltaiczne o mocy kilkudziesięciu MW, a podstawą do ich sfinansowania i wybudowania będą nie – rządowe gwarancje odkupu energii, ale komercyjna umowa na sprzedaż energii – donosi portal gramwzielone.pl. Chodzi o sieć supermarketów Auchan.

Firma Voltalia oraz sieć supermarketów Auchan Retail podpisały umowę, dzięki której infrastruktura Auchan będzie zasilana energią z fotowoltaiki. Auchan postawi farmy fotowoltaiczne o łącznej mocy 61 MW, które mają wytwarzać w skali roku 97 GWh energii elektrycznej. Ich budowa rozpocznie się w przyszłym roku, a uruchomienie produkcji energii - w 2022 r.

Wcześniej francuska sieć zakontraktowała zakup energii z farm wiatrowych składających się łącznie z 13 turbin od deweloperów Boralex i Eurowatt. Te farmy zostały uruchomione już wiele lat temu, a energię dla Auchan zaczęły dostarczać po wyjściu z rządowego systemu wsparcia. Auchan Retail chce zwiększyć udział czystej energii w swoim miksie energetycznym do 16 proc. do roku 2022, a następnie do 100 proc. do roku 2030.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Kupiec 17.06.2020

    A kiedy inwestycje w pracownika???

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.