03.09.2018/14:10

Auchan organizuje we Francji narodową zbiórkę korków od wina

Z okazji Jesiennych Targów Wina, które odbędą się w dniach 21 września – 9 października, francuski oddział Auchan Retail, we współpracy z firmą produkcyjną Amorim, organizuje narodową zbiórkę zużytych korków od wina. Dochód z tej operacji recyklingowej zostanie przekazany na cele społeczne.

Przez cały czas trwania targów wszystkie sklepy grupy będą przyjmować od klientów korki wyciągnięte z butelek wina, aby dać im drugie życie. Akcja będzie przeprowadzona z producentem korków, firmą Amorim, która podejmie się recyklingu surowca.

Korek wykorzystywany jest do produkcji wkładek do butów, produktów izolacyjnych, tablic czy podłóg. Koszt surowca szacowany jest nawet na 300 euro za tonę. Cały dochód z akcji będzie przeznaczony na cele charytatywne.

W oświadczeniu dla prasy Auchan potwierdza swoje oddanie dla sprawy recyklingu oraz dążenie do uczynienia roku 2018 “Rokiem Ekonomii Zamkniętego Obiegu”.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.