09.01.2021/09:38

Auchan rozmawia z pracownikami. Pyta o szczepienia

Sieć prowadzi rozmowy z pracownikami swoich sklepów i pyta czy chcą zostać zaszczepieni przeciwko koronawirusowi. Eksperci podkreślają jednak, że tego typu inicjatywa będzie dostępna najprawdopodobniej dopiero w drugiej połowie roku.

Francuska sieć pytała o szczepienia m.in. pracowników swojego sklepu w Gdańsku – podał portal money.pl. Potwierdziła to Dorota Patejko, dyrektor komunikacji i CSR w Auchan, która podkreśliła, że sieć zapytała o chęć zaszczepienia się na wypadek, gdyby uzyskała dostęp do szczepionek przez swojego ubezpieczyciela.

Eksperci podkreślają, że w przypadku chęci zaszczepienia grupy pracowników, pracodawca powinien zgłosić się do partnera medycznego - organizatora mobilnych punktów szczepień, który będzie odpowiadał za cały proces. Takie szczepienie może odbywać się na terenie firmy. Przewidują, że opcja szczepień w firmach będzie dostępna najprawdopodobniej dopiero od lipca.  

Dodaj komentarz

5 komentarzy

 • Quasimodo 13.01.2021

  Popieram inicjatywę. Mam jednak nadzieję, że tym razem ubezpieczyciel wywiąże się z przyjętego zobowiązania a nie tak jak w przypadku szczepień przeciw grypie.

 • As 13.01.2021

  Przeciwko grypie też miały być i nie było. Pracownicy super i hipermarketów powinni być szczepieni w pierwszej grupie bo nie są ze stali.

 • As 13.01.2021

  Przeciwko grypie też miały być i nie było. Pracownicy super i hipermarketów powinni być szczepieni w pierwszej grupie bo nie są ze stali.

 • Praciwnik 13.01.2021

  Eeeeee na grypę też były szczepienia, oczywiście dla chętnych. Nikt nikogo nie zwalniał

 • Dariusz 09.01.2021

  Auchan chce się pokazać z inicjatywą tylko nikogo się nie pyta o zdanie. Decyzję podejmie jedna osoba i wszyscy będą się musieli zaszczepić. W razie powikłań radź sobie sam i dostaniesz wypowiedzenie z pracy. Wszelkie sprzeciwy w tej firmie kończą się zwolnieniem z pracy.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.