04.09.2020/15:32

Auchan sprzedaje sieć drogerii Lillapois

Włoska sieć sklepów Lillapois zmieniła właściciela. Auchan zakończyło proces sprzedaży 49 sklepów drogeryjnych pod tym szyldem, przybliżając się do całkowitego wyjścia z Włoch.

Nabywcą Lillapois, sieci sklepów z kosmetykami, artykułami do domu i produktami higieny osobistej, jest Dmo Spa, kontrolowane od trzech pokoleń przez rodzinę Celeghin. Dmo jest także właścicielem sieci perfumerii Beauty Star, jak również sieci sklepów z produktami dla zwierząt L'Isola dei Tesori. Jak podaje "Pambianco Beauty", grupa Dmo w 2019 r. wygenerowała przychody rzędu 330 mln euro.

Wartość transakcji nie została ujawniona.

Przypomnijmy, że Auchan w sierpniu 2019 r. ogłosiło sprzedaż spółki Auchan Retail Italia, zarządzającej siecią około 1600 sklepów spożywczych, w tym hipermarketów, supermarketów i sklepów convenience, działających pod markami Auchan i Simply.

Także w 2019 r. Auchan poinformowało o sprzedaży większości swoich sklepów działających we Włoszech pod marką Conad (46 hipermarketów i około 230 supermarketów) włoskiej spółdzielczej grupie dystrybucyjnej - Coop. Ponadto Auchan sprzedało 33 supermarkety Grupie Arena, wiodącej firmie rodzinnej w sektorze dystrybucji na Sycylii.

Opuszczenie rynku włoskiego ma pozwolić Auchan na zwiększenie konkurencyjności w pozostałych krajach, m.in. w rodzimej Francji, ale także w Polsce, gdzie firma wdraża strategię transformacji "Auchan 2022".

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także