11.09.2017/16:46

Auchan wchodzi w Polsce w model click&collect. Ruszyły testy odbioru e-zakupów w sklepie

Sieć Auchan rozpoczęła w Polsce testy sprzedaży zakupów przez internet w modelu click&collect - dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl. Na ten moment klienci sieci odbierać mogą e-zakupy tylko w jednym miejscu, ale już w najbliższych tygodniach usługa powinna zostać wdrożona w kolejnych punktach.

Osoby korzystające z Auchan Direct (sklep internetowy Auchan) odbierać mogą swoje zamówione przez internet zakupy w placówce Simply Market zlokalizowanej w Warszawie przy ul. Andersena 4. - W trakcie rozwoju usługi lista punktów odbioru będzie się zmieniać - zdradza Auchan.

W jaki sposób detalista zamierza zachęcić klientów do tego, by zamiast zamawiać dostawy bezpośrednio do domu, decydowali się na samodzielny odbiór zakupów dokonanych przez internet? Bardzo łatwo: w tym drugim wypadku Auchan nie doliczy do zamówienia ani złotówki (koszty dostawy standardowo wahają się między 19,90 zł a 25 zł).

W przypadku zamówień do punktów odbioru, klienci Auchan za zakupy będą musieli zapłacić z góry, za pomocą karty kredytowej. To kolejna różnica między tego typu zamówieniami, a sytuacją, kiedy zakupy dostarczane są do domu.

Przypomnijmy, że o tym iż Auchan planuje wejście w naszym kraju w model click&collect informowaliśmy na portalu wiadomoscihandlowe.pl już 30 czerwca br. Sieć postanowiła wówczas nie komentować sprawy. Jednak oficjalne potwierdzenie naszych informacji znalazło się w zaktualizowanym regulaminie Auchan Direct (wszedł w życie 11 lipca), w którym pojawiły się zapisy o punktach odbioru.

Niewykluczone, że wdrożenie w Polsce modelu click&collect przez Auchan jest przymiarką do rozwoju usługi Auchan Drive, znanej z francuskiego rynku, a w naszym kraju jak dotąd nieobecnej. W ramach Auchan Drive klienci sieci odbierać mogą zamówione w internecie produkty w rozsianych po całej Francji punktach odbioru, zlokalizowanych z dala od sklepów sieci.

Auchan nie jest jedyną francuską siecią sklepów spożywczych, która w ostatnim czasie zdecydowała się na testowanie w Polsce usługi click&collect. Jak dowiedział się nasz portal, Carrefour zamierza wykorzystywać w Polsce jako punkty odbioru e-zakupów swoje sklepy franczyzowe (Carrefour Express). Z naszych informacji wynika, że Auchan także wdroży usługę - przynajmniej w pierwszej fazie - w swoich najmniejszych sklepach. Będą to wybrane Simply Markety (które wkrótce przejdą rebranding), jak również nowa sieć convenience Moje Auchan.

Usługa Auchan Direct jest dziś dostępna jedynie w części województwa mazowieckiego. Mogą z niej korzystać mieszkańcy Warszawy i okolic (m.in. Piaseczna, Pruszkowa, Marek, Ząbek, Wołomina, czy Zielonki). Od dłuższego czasu nieoficjalnie mówi się, że francuska sieć przymierza się do poszerzenia zasięgu usługi o kolejne duże miasta i obszary, w których posiada swoje hipermarkety (w całej Polsce firma ma 77 takich sklepów), jak Górny Śląsk, Kraków, czy Poznań. Jednak jak dotąd Auchan takich planów nie potwierdziło.

Czytaj także:
Pierwszy sklep convenience Auchan w Polsce. Tak będzie wyglądało Moje Auchan?

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.