21.04.2017/10:37

Auchan wybuduje hipermarket w Żarach

Francuska Grupa Auchan wraca do planów budowy centrum handlowego z hipermarketem Auchan w Żarach (województwo lubuskie). Inwestycję o powierzchni 10 tys. mkw. zrealizuje firma Schiever Polska, która jest partnerem francuskiego operatora w naszym kraju.

Galeria z hipermarketem Auchan powstaną przy ul. Żagańskiej w Żarach na działce o powierzchni 10 ha, którą inwestor kupił od miasta za 12 mln zł prawie 10 lat temu. Planowana powierzchnia obiektu to 10 tys. mkw. W ramach inwestycji przebudowany zostanie układ drogowy w otoczeniu nowej inwestycji. 

Realizacja inwestycji w Żarach opóźnia się już od kilku lat, firma uzyskała pozwolenie na budowę w 2009 r. Z doniesień pojawiających się w mediach wynika, że obiekt mógłby powstać już w 2018 r. 

Firma Schiever Polska, wspólny projekt grupy Schiever oraz Auchan utworzona zostaje w roku 1999 i działa na zasadzie partnerskiej współpracy z Auchan.

W marcu 2001 Schiever Polska otwiera swój pierwszy hipermarket Auchan w Zielonej Górze, następny w listopadzie 2002 w Legnicy, w lipcu 2004 w Wałbrzychu i w maju 2007 w Raciborzu. Spółka Schiever Polska zarządza czterema Galeriami Handlowymi Auchan, w których znajduje się łącznie ponad 160 sklepów i lokali usługowych.

Schiever buduje swoje hipermarkety w miastach średniej wielkości. Ich kompleksowa oferta korzystnie wpływa na rozwój lokalnych jednostek i pozwala zmniejszyć emigrację w kierunku większych miast.

wiadomoscihandlowe.pl / telewizjazary.pl

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.