12.05.2016/09:19

Auchan zainwestuje w małe sklepy

Francois Colombie, przewodniczący rady nadzorczej Auchan w Polsce i na Ukrainie podsumował w rozmowie z „Rzeczpospolitą” integrację sieci hipermarketów Real, a także poinformował również o możliwych kierunkach rozwoju firmy w Polsce.

Francois Colombie poinformował, że integracja Grupy Auchan z siecią hipermarketów Real zbliża się do końca. W maju mają ruszyć ostatnie przebudowane sklepy, jednaj już teraz wszystkie działają pod logo Auchan. W kilku placówkach potrzebne są jeszcze zmiany wewnątrz sklepów.

Jednocześnie szef Auchan dodał, że firma renegocjowała do tej chwili warunki 70 proc. umów najmu z właścicielami centrów handlowych, w których wcześniej działały sklepy Real, a obecnie znajdują się placówki Auchan. Jak zaznaczył w rozmowie z „Rz” Francois Colombie firma Real miała zawarte umowy na bardzo niekorzystnych warunkach. Renegocjacje kontraktów trwały długo, ale francuskiemu operatorowi udało się uzyskać satysfakcjonujące warunki. Obecnie trwają rozmowy dotyczące renegocjacji kolejnych umów.

Jak powiedział „Rz” Francois Colombie wszystkie dawne sklepy Real po włączeniu do Auchan notują wzrosty sprzedaży nawet o kilkadziesiąt procent. Jednocześnie wyniki historycznych sklepów Auchan są dla władz firmy satysfakcjonujące.

Przedstawiciel Grupy Auchan podkreślił jednak, że przyszłość handlu w Polsce to małe formaty sklepów i firma jest u progu decyzji o inwestycji w tym obszarze. Dodał, że szykuje się solidna zmiana strategii Grupy dotycząca inwestycji w mniejsze formaty handlowe. Francuska firma intensywnie będzie rozwijać sieć supermarketów Simply Market, ale rozważa też mały format pod marką Auchan.

Źródło: Rzeczpospolita