14.12.2016/00:01

Auchan zapowiada wzrost inwestycji w Rosji

Francuska sieć hipermarketów Auchan zapowiada przyspieszenie rozwoju na rynku rosyjskim, który jest trzecim po Francji i Chinach największym rynkiem grupy. Obecnie operator zarządza w Rosji m.in. siecią 100 hipermarketów, rozwija także format supermarketów.

Auchan wszedł na rynek rosyjski w 2002 r. i właśnie otworzył w Rosji swój 100. hipermarket. Władze sieci zapowiedziały, że chcą otwierać ok. 10 hipermarketów rocznie i 20-30 supermarketów.

Firma zamierza inwestować 20-30 mld rubli (330-490 mln USD) rocznie. Jean-Pierre Germain, prezes Auchan Rosja podkreślił, że „budżet inwestycyjny rośnie ... i nie mamy powodu, aby go zmniejszać”.

<span title="" the="" investment="" budget="" is="" rising="" ...="" and="" we="" don't="" have="" a="" reason="" to="" lower="" it,"="" germain="" said."="">Źródło: Property Xpress Newswire

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.