10.10.2016/12:36

Bać-Pol wpuści Słoneczko na rynek NewConnect

Należąca do Bać-Polu spółka Słoneczko w czwartym kwartale br. zadebiutuje na giełdzie, na rynku NewConnect. Firma chce w ten sposób pozyskać kapitał na dalszy rozwój.

Informację o planowanym debiucie giełdowym Słoneczka podał Leszek Bać, właściciel i prezes Bać-Polu, który od 1 października piastuje także funkcję prezesa sieci Spar.

– To młoda, dynamicznie rozwijająca się spółka, do końca roku ma powiększyć się o cztery sklepy. Chcemy pozyskać kapitał na otwarcie nowych sklepów, ale ważniejsza jest dla nas możliwość powiązania detalistów z naszą organizacją. Robimy coś takiego testowo. W zależności od odzewu, będziemy myśleć nad ewentualnym rozwinięciem takich działań. – deklarował Leszek Bać.

Zgodnie z deklaracjami prezesa Bać-Polu, na giełdę trafić ma 10 proc. akcji spółki Słoneczko. Minimalny pakiet akcji do kupienia będzie wart 30 000 zł. Cena emisyjna akcji wyniesie 6 zł, wielkość emisji - 333 333 akcje, a wielkość oferty akcji - 1 999 998 zł.

Grupa Bać-Pol to podmiot działający w obszarze zarówno hurtowym, jak i detalicznym. W ramach grupy, w obszarze dystrybucji funkcjonują takie spółki, jak Bać-Pol, Marspol, Bos-Pol i Serpol. Z kolei część detaliczną Bać-Polu tworzą spółki Spar Polska i Słoneczko.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • sierota po tradisie 10.10.2016

    Szalony pomysł?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.