04.03.2020/09:19

Badanie alkomatem w pracy. Co z ryzykiem koronawirusa?

Związki zawodowe chcą, by pracodawcy przestali badać trzeźwość zatrudnionych za pomocą metod zagrażających zakażeniem koronawirusem – czytamy w „Dzienniku Gazecie Prawnej”.

Niektóre związki zawodowe wystąpiły do pracodawców o zaprzestanie badań trzeźwości pracowników przy użyciu alkomatów, które nie gwarantują odpowiedniej ochrony przed zakażeniem koronawirusem. Jak podaje „Dziennik Gazeta Prawna”, problemy mogą wywoływać też uchwalone przedwczoraj przepisy mające zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Nieprecyzyjne są m.in. cel i przesłanki polecenia pracy zdalnej, jakie może wydawać pracodawca w celu przeciwdziałania zakażeniom.

„Dziennik Gazeta Prawna” przypomina, że badanie trzeźwości w miejscu pracy już wcześniej wywoływało wiele wątpliwości (głównie co do tego, czy pracodawca w ogóle może samodzielnie dokonywać takich kontroli). W okresie ryzyka zakażeniem COVID-19 będzie to problematyczne także z uwagi na zagrożenia dla zdrowia i życia.

Więcej w „Dzienniku Gazecie Prawnej”

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • niewolnik 26.03.2021

    pracodawcy covid mają gdzieś , w hucie miedzi legnica nadal się dmucha i opowiada się że to dala pracownika dobra. Cała prawda o covidzie w HM legnica i KGHM to szum medialny.Pracownik w HM legnica jest pijakiem bo sprawdzany rano alkomatem a po pracy złodziejem bo trzepane są torby wychodzących z roboty.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.