15.02.2018/13:20

Bakalie, które polubili Konsumenci - Złote owoce (miechunka peruwiańska)

Wraz ze zmieniającymi się trendami prozdrowotnymi, zmienia się również sposób postrzegania przez Konsumentów produktów, które wykorzystują jako dodatki do przygotowywanych przez siebie potraw lub jako formę przekąski. Konsumenci sięgają po Superfruits, czyli owoce, które mają szczególne właściwości zdrowotne i odżywcze. Należą do nich między innymi, cenione od wieków przez mieszkańców Ameryki Południowej – Złote owoce, czyli miechunka peruwiańska, które są prawdziwą bombą witaminową. Jakie czynniki mają wpływ na wybory świadomych Konsumentów i dlaczego tak chętnie Konsumenci sięgają po Złote owoce (miechunkę peruwiańską)?

Potrzeby, kształtują trendy

Od kilku lat dynamicznie rozwija się trend na spożywanie zdrowych produktów, który sprzyja kategorii bakalii. Konsumenci chcą zdrowo się odżywiać, ale jednocześnie brakuje im czasu na przygotowanie pożywnych posiłków. Suszone owoce i orzechy są zarówno pożywnym uzupełnieniem wielu potraw, ale również spożywane są jako zdrowa przekąska. Na zainteresowanie Konsumentów bakaliami, duży wpływ ma również popularność programów kulinarnych czy egzotyczne podróże. Konsumenci coraz częściej sięgają po egzotyczne dodatki, aby nadać swoim daniom niepowtarzalny smak lub przywołać wspomnienia z podróży. Na zainteresowanie bakaliami mają również wpływ, takie czynniki jak: zdrowe odżywianie i poszukiwanie produktów, które dostarczają cennych wartości odżywczych. Do takich bakalii należą między innymi Złote owoce (miechunka peruwiańska), które ze względu na swój niepowtarzalny smak, nadają daniom egzotyki lub wprowadzają do tradycyjnych potraw nutę nowoczesności. Jednocześnie Złote owoce (miechunka peruwiańska) są również zdrową i pożywną przekąską.

Złote owoce (miechunka peruwiańska) egzotyczne bakalie

Złote owoce (miechunka peruwiańska) pochodzą z Ameryki Południowej i uprawiane są na wysokich zboczach Andów, które rozpościerają się przez Kolumbię.

„Malownicze plantacje Złotych owoców usytuowane na wysokich zboczach gór tworzą niesamowite pejzaże. Kolumbijskie pola porośnięte tymi zielonymi krzewami są pełne słońca, które sprawia, że nawet suszony owoc miechunki pozostaje soczysty. Co ciekawe – kruche liściaste łezki, w których dojrzewają Złote owoce, zbierane są wyłącznie ręcznie. Wszystko po to, aby nie uszkodzić ich delikatnego, słodko-kwaśnego wnętrza” – mówi Katarzyna Bujakiewicz, ambasadorka marki Bakalland.

Złote owoce uznawane są za jedne z najzdrowszych owoców świata. Znane są również pod łacińską nazwą - physalis. Do Europy dotarły jeszcze w czasach wielkich odkryć geograficznych, ale przez wieki traktowane były jako roślina ozdobna – ze względu na kolorowe, kwiatowe kielichy, w których dojrzewają owoce. Lecznicze właściwości Złotych owoców, docenione zostały już przez starożytnych Inków. Współcześnie jeszcze bardziej zwracamy uwagę na składniki odżywcze inkaskiego skarbu. Złote owoce są naturalnym antyoksydantem i prawdziwą multiwitaminą. Ze względu na swoje właściwości zdrowotne zaliczane są do kategorii Superfriuts, czyli grupy owoców o największych właściwościach zdrowotnych i odżywczych. Obok nich w tym zaszczytnym gronie znajdują się również: jagody goji, owoce granatu, borówki amerykańskie, żurawina czy śliwki. Złote owoce, to jedne z najbardziej wartościowych pod względem właściwości odżywczych owoców, jednocześnie to jedne z najbardziej bogatych w błonnik suszonych owoców.  Obecnie są cenionym dodatkiem do dań wytrawnych, deserów, sałatek oraz koktajli. W sklepach już coraz częściej możemy spotkać również świeże owoce, które sprowadzane są z Ameryki Południowej, ale dobrym rozwiązaniem jest wykorzystywanie ich suszonej wersji – tutaj owoce trafiają do Polski z najlepszych plantacji, znajdujących się w okolicach Kolumbii.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.