18.08.2014/09:57

Bakalland zniknie z giełdy?

Innova Phoenix i EMP Investments chcą kupić w wezwaniu 5 183 311 akcji Bakallandu, stanowiących jego 26,40 proc. akcji – podaje „Rzeczpospolita”. W wyniku wezwania grupa ogłaszająca chce mieć łącznie 100 proc. akcji Bakallandu i zamierza wycofać go z giełdy. Jak poinformowała Ipopema Securities, pośrednicząca w wezwaniu, z za jedną akcję Bakallandu wzywający oferują 2,80 zł. Wezwanie jest ogłoszone przez 11 podmiotów, mających łącznie 73,60 proc. akcji Bakallandu.

Z tej grupy Innova Phoenix i EMP Investments są podmiotami nabywającymi akcje. Innymi podmiotami są: Marian Owerko, Anvik Holdings Limited z siedzibą na Cyprze, Artur Ungier, Paweł Poruszka, Krzysztof Marciniak, Elżbieta Marciniak, Robert Kadłubowski, Jadwiga Raszko vel Rzepa i Jan Owerko. Intencją wzywających jest to, aby po przeprowadzeniu wezwania nastąpiło zniesienie dematerializacji akcji spółki oraz wycofanie ich z obrotu na rynku regulowanym GPW - napisano w wezwaniu. Zapisy rozpoczną się 4 września i potrwają do 3 października. Planowana data nabycia akcji to 8 października.
Źródło: Rzeczpospolita

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.