13.09.2018/15:33

Baltona: Nie było zmowy z zarządem lotniska

- Nie było przetargu, nie było co ustawiać - mówi w rozmowie z Business Insider Polska prezes Baltony, Piotr Kazimierski. W ten sposób odnosi się do zarzutów Lagardere Travel Retail związanych z wynajmem sklepów na warszawskim lotnisku CHopina.

Według Baltony, a także Portów Lotniczych, LTR protestuje przeciwko wynikowi negocjacji ze względu na stratę kontraktu. Przedstawiciele obu firm mówią o tym, że wynajęcie powierzchni wynikało z normalnych negocjacji ugodowych i handlowych.

LTR postuluje, że podpisanie umowy było ustawione m.in. ze względu na zbliżoną ofertę, jaką złożyli operatorzy. Przy 9-letniej umowie wartej 700 mln złotych różnica wynosi zaledwie ponad 15 tys. złotych. Baltona zwraca uwagę, że w 2016 roku firma przegrała przetarg na sklepy w Gdańsku, mimo że złożyła lepszą ofertę.

Dodaj komentarz

Więcej na temat:

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.