16.03.2020/19:41

Baltona z powodu koronawirusa zawiesiła działalność sklepów i lokali gastronomicznych w Polsce

Notowana na giełdzie Baltona poinformowała, że ze względu na rozprzestrzeniającego się w Polsce koronawirusa podjęła 15 marca decyzję o wstrzymaniu działalności handlowej oraz gastronomicznej "w normalnym trybie" we wszystkich lokalizacjach w Polsce.

Spółka zastrzegła w komunikacie możliwość prowadzenia działalności "w ograniczonym (dyżurnym) zakresie w wybranych lokalizacjach lotniskowych, w razie zaistniałej potrzeby". Firma wskazuje, że "nie ma możliwości oszacowania skali negatywnych skutków wstrzymania działalności handlowej i gastronomicznej na wyniki finansowe grupy kapitałowej".

Do ostatniej niedzieli w związku ze wzrostem zachorowań na terenie Francji wstrzymana została również działalność Baltony w lokalizacji handlowej na lotnisku Montpellier.

- Jednocześnie w związku z kolejnymi ograniczeniami jakie w najbliższym czasie mogą zostać nałożone w związku z epidemią wirusa SARS-CoV-2 na pozostałych rynkach, w których emitent posiada lokalizacje handlowe lub gastronomiczne, emitent rozważa w najbliższym czasie wstrzymanie działalności docelowo we wszystkich lokalizacjach oraz kanałach sprzedaży grupy kapitałowej - czytamy w komunikacie giełdowym Baltony.

Dodaj komentarz

3 komentarze

  • miki 03.04.2020

    A kiedy skończy się ten wirus ??? Obudzimy się w innej rzeczywistości.

  • seter 17.03.2020

    Ciężka decyzja ale jeśli mamy do wyboru zysk czy zdrowie, to odpowiedzialni ludzie się długo nie zastanawiają.

  • Mike 17.03.2020

    Nie ma się co dziwić,teraz najważniejsza jest walka z epidemią a i tak wszyscy wstrzymali działalność,także ten krok jest jak najbardziej na miejscu,lotnisko chwile poczeka.Jak skończy się epidemia to prace tam ruszą pełną parą!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.