08.05.2013/11:52

Bankmoaty Euronet będą wypłacać euro

Jeszcze przed wakacjami będzie można wypłacić banknoty euro z bankomatów należących do sieci Euronet. Bez dodatkowych opłat i po kursie porównywalnym z ofertą tanich kantorów – podał serwis gazeta.pl.

Euronet, operator największej w Polsce sieci bankomatów (prawie 4000), zamierza wdrożyć nową usługę do końca maja br., by zdążyć przed wakacjami. Turyści wyjeżdżający za granicę to jedna z dwóch grup docelowych, do której kierowana jest usługa. Na początku zostanie ona uruchomiona w Warszawie w 220 bankomatach, a po wakacjach ruszy także w innych największych miastach w Polsce. Oprócz turystów z nowej usługi mają też korzystać osoby spłacające kredyty hipoteczne w euro. Od pewnego czasu prawo pozwala spłacać miesięczne raty bezpośrednio w walucie kupionej np. w kantorze, a nie według bankowych, zazwyczaj niekorzystnych, przeliczników. Nowa usługa zmartwi z pewnością właścicieli kantorów, z którymi Euronet chce konkurować ceną.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.