18.01.2018/12:27

Bartosz Ciołkowski, Mastercard: W 2018 r. płatności mobilne i bezgotówkowe wyraźnie przyspieszą

Rok 2018 daje nadzieję na znaczne przyspieszenie rozwoju płatności bezgotówkowych w Polsce. Wciąż wiele sklepów nie ma terminali płatniczych, ale pojawia się wiele projektów zmierzających do rozszerzenia sieci akceptacji kart płatniczych. Ważna inicjatywa to fundacja „Polska Bezgotówkowa” – przekonuje Bartosz Ciołkowski, dyrektor generalny polskiego oddziału Mastercard Europe.

– Zgodnie z naszymi badaniami, niemal co drugi konsument zgłasza, że wciąż ma w okolicy sklep, w którym nie może płacić bezgotówkowo. Dlatego Mastercard angażuje się w projekty zmierzające do rozszerzenia sieci akceptacji kart płatniczych. Jednym z nich jest pilotaż innowacyjnego rozwiązania softPOS, dzięki któremu smartfon ma się stać jedynym urządzeniem niezbędnym do przyjmowania płatności zbliżeniowych – prognozuje Bartosz Ciołkowski z Mastercard Europe.

Kolejna inicjatywa to Fundacja „Polska Bezgotówkowa”, dzięki której mali i średni przedsiębiorcy, którzy do tej pory nie korzystali z terminali, będą mogli liczyć na zwolnienie z wszelkich opłat związanych z przyjmowaniem płatności bezgotówkowych przez rok.

– Najbliższy czas przyniesie też popularyzację zbliżeniowych płatności mobilnych. Dziś już ponad 600 tys. kart płatniczych jest zapisanych w telefonach polskich konsumentów. Ponadto, pionierskie wdrożenie usługi Carrefour Scan&Go zintegrowanej z portfelem Masterpass pokazuje, jakie korzyści z automatyzacji procesu zakupowego mogą odnieść detaliści wprowadzający cyfrowe innowacje – zachęca menedżer.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.